MASALLARA YÜREĞİNİ KATAN GAZETECİ

Aylar öncesiydi, bir mesaj aldım. Bir gazeteci, annelerin yanlış bilgilendirilmesinden yaşadığı sorunu dile getiriyordu. Alınması gereken önemleri söylüyordu. Üzerinden bir süre geçtiğinde durumun ne kadar önemli olduğunu fark ettim. Sonrasında uzun sohbetler birbirini kovaladı. Yapılacak işleri alt alta sıralayınca aslında insanların tehlikenin farkında olmadığını anladık. 

İşte bu duyarlı insan, Kids&Gourmet Dergisinin Yayın Yönetmeni Serap Torun! Böyle harika işler yapan gazeteci bir meslektaşımın olmasından öte, zor günlerin gülen yüzü oldu benim için. Vicdanlı olup, insanların birbirini kandırmak için uğraştığı bu günlerde, etik olmak için direnenlerden. Çocuk sağlığında, gazetecilerin uzmanlaşması ve insanların farkındalığını artırmak için sürekli çalışıyor. 

Son dönemlerde yaptığı yenilikle yine bir ilke imza attı. Çocuklara masallar yazıp, bunların seslendirilmesinden görüntülenmesine kadar olan bu zorlu süreci hayata geçirdi. Hologram teknolojisi ülkemizde henüz tanınmıyor. Serap, bu yeniliğin hayata geçmesi ve çocuklara yeni ufuk açması için gece gündüz demeden çalıştı. Aylık anne-çocuk dergisini çıkarmasındaki titizliği bu yenilikte de gösterdi.  Temel fizik kurallarından yola çıkarak geliştirilen hologram teknolojisi, piramit şeklinde bir materyal kullanılarak mobil cihazları hologram projektörüne dönüştürüyor. 
Bu yenilikte emeği olan, değerli meslektaşım Serap Torun’u tebrik ediyorum. Gazetecilerin böyle güzel çalışmalarını görmekten mutluluk ve gurur duyuyorum. 

Hologram Masalları nasıl izleyebiliriz?
Ford C-Max desteğiyle hazırlanan masalları www.fordcmaxilemasallar.com adresinden ulaşabilirsiniz. Hologram materyalini yine aynı sitede videoların alt kısmında yer alan formu doldurarak 2 ay boyunca Ford C-Max’den  isteyebilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here