Tıp Öğrencilerini Kandıran Bir TUS Dersanesi!

Son zamanlarda Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) için kurs veren ve dersane faaliyeti gösteren malum bir kurum hakkında tıp öğrencileri ve kursiyerler tarafından sıkça şikayet almaktayız.

Aşağıda da bu şikayetlerden birini kamuoyuna aktarıyoruz;

“Bugün öğrenciyiz diye bizi kandıran dersanelerden herkesin haberinin olmasını istiyoruz. TUS dersaneleri neredeyse tıp fakültesi olan her ilde var ve kayıt alırken bir sürü vaatler sözler veriyorlar. Ancak yazıldıktan sonra biz tıp öğrencilerini yolunacak kaz gibi ve soyulacak bir banka gibi görüp asla verdikleri sözleri tutmuyorlar. Etik bildirgelerinde her şehir bizim için aynıdır ayrımcılığı yoktur, yazan bu kurum, verdiği sözü tutmuyor, her şehrin kendine özel ders anlatan hocası var diye açıklama yapıp, her şehre başka hoca gönderip ayrıca diğer hocalardan da yararlanma imkanı sunmamaktadır. Bir diğer nokta da kayıt olurken yıl içinde 2 tekrar sözü verilmiş olmasına rağmen bu yıl tek tekrar yapılması kararını aldılar. Bulunduğumuz şehirde bu problemleri yaşıyoruz, bu konuda resmen hayal kırıklığına uğradık, uçuk fiyatlarla insanları kayıt edip sonra da kandırılmasına tepkiliyiz.

Halbuki hiçbirimize böyle sözler verilmemişti.  Bu konu ile ilgili yasal şikayette de bulunmaya hazırlanıyoruz ve malum dersane uyduruk gerekçelerle sözleşmelerimizi dahi tarafımıza vermiyor. Tıp öğrencileri olarak bu soyguna boyun eğmektense haksızlığımızın herkese duyurulmasını istiyoruz.”


Öğrencileri kandıran bir nevi dolandıran bu TUS Dersanesi hakkında başlatılan/başlatılacak yasal süreç sonuçlarının tarafımıza iletilmesi halinde kamuoyu ile dava sonucunu da açıkça paylaşacağız.

Öğrenci arkadaşlar her türlü sorunları için [email protected] ve WhatsApp hattımıza 0530 0 888 376 ulaşabilirler.

 

1 YORUM

  1. O da bişey mi.. Tıp öğrencilerini doktor olacaksınız diye kandıran devlet var…
    Aldığımız eğitim zaten berbat,, Kaç aydır atanamıyoruz üstüne.. Beynimiz eridi bu ülkede. Hep dert keder. Lanet olsun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here