Uşak’ta uzun yıllardır diş doktorluğu yapan ve herkesin sevgisini kazanan Tolga Aydın, iki yıldır tedavi gördüğü lenf kanseri nedeniyle evinde rahatsızlanarak iki gün önce Uşak Devlet Hastanesi Yoğum Bakım Ünitesi’ne kaldırıldı. Aydın, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Evli ve bir çocuk babası olan Aydın için bugün Ulu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Aydın’ın yakınlarıyla sevenleri katıldı. Öğle kılınan cenaze namazının ardından doktor Aydın’ın cenazesi Uşak Asri Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi. Dr. Tolga Aydın, ölmeden önce kanserle ilgili duygularını belirttiği yazısını Facebook’taki kişisel sayfasında paylaştı. Dr. Aydın’ın kanser hastalarına umut veren yazısı şöyle:

GERİDE BU MESAJI BIRAKTI

“Kansere hiç yakalanmamak bizim için daha büyük bir şans olmaz mıydı? Benim yaptığım ise bu olumsuzluktan bir başarı öyküsü çıkarabilmekti sadece. Küçük şeylerin kıymetini daha iyi anladım sayesinde. Önceleri beni ıslatan yağmur kanserden sonra hiç ıslatmadı. Kanserden önce her gün gördüğüm güneş dev bir nükleer reaktör değilmiş meğerse, doğuşu ve batışı başka şeymiş. Kuyruk sallayan köpek, mırıldayan kedi, penceremin kenarında ekmek bekleyen güvercin ne destansı olaylarmış. Damla damla biriken koca bir mutluluk deniziymiş hayat. Hazır bir mutluluk aramak ne büyük gafletmiş. Hiçbir şeye şaşırmamayı, güvenilen dağların çoğu zaman karlı olduğunu, güvensiz sanılan dağlarda ise enfes çiçekler yeşerdiğini ben onunla savaşırken öğrendim.

PAHALI ARABALAR DEĞİL SADECE…

Mükellef sofraların, marka giysilerin, pahalı arabaların, şatafatın mutluluk olmadığını, mutluluğun sadece sevgiden geçtiğini öğrendim. İnsanların bir hedefi olması gerektiğini, o hedefler için savaşılmasını, cesur olmayı, direnmeyi, boyun bükmemeyi ben onunla dans ederken öğrendim. Almanın değil vermenin insanı daha mutlu ettiğini, sorumluluğu, yardım severliği bana o aşıladı. Uyanmayı sadece gözünü açmak olarak bilenler için bir şafak var ki ne kadar da sıradanmış meğer. Hadi aç gözlerini aç yüreğini. Güneşi bizim gözümüzle göremeyen o kadar çok insan var ki.”

Milliyet

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

1 YORUM

  1. Keşke hayatta olup bu satırları okuyabilse idin. Belki dindardın belki değildin. Ama bilmeden yazdıkların Allah’ın Kitabı ve Resulünün sünnetleridir. Bilhassa ‘Hazır bir mutluluk aramak ne büyük gafletmiş.’ düsturu İslam dininin temel direklerinden birisidir. Allah hepimize imanlı bir ölüm nasıp eylesin.

  2. mutluluk göreceli bir kavram fakat işin içine kısıtlı zaman girince mutlu olma sebepleri değişebiliyor…
    normal zamanda alelade gelen şeyler mutluluk vesilesi olabiliyor…
    beklentiler değişiyor anlam ve anlayış değişiyor…
    sanki insan birazda özüne dönüyor…

  3. Bir kanser hastası olarak onun yazdığı satırları okurken kendimi düşündüm. Bende o yollardan geçtim. Aynı duyguları yaşadım. Çok zor bir süreçten geçtim. Bunları yasarken insan hayatının aslında ne kadar güzel olduğunun farkına varıyor. En onemli şey sevdiklerimiz. En başta aile geliyor. Eğer bu hastalığı yenemeseydim en büyük üzüntüm aileme böyle bir acı yasatmis olmak olurdu. Hala vakit varken sevdiklerinizle daha çok zaman geçirin. Her gün özel ve bir daha geri gelmicek. Tüm yaşam savaşı verenlerin Allah yanında olsun…

Bir Cevap Yazın