UNUTMAYIN KAN HAYAT KURTARIR

Sosyal medya kanallarının gelişmesiyle internet ve mobil cihazlar üzerinden kan arama oranlarının artması üzerine genç girişimci Taylan Bolat tarafından oluşturulan “Kanbul” projesi ile acil kan ihtiyacı olan kişiler kan vermek isteyenleri buluşturuyor. 

taylan bolat

Genç girişimci tarafından sadece mobil uygulama ile başlatılan Kanbul projesi ile hiçbir ticari çıkar gözetilmiyor. Amaç sadece; acil kan ihtiyacı olan kişileri, kan vermek isteyenlerle buluşturarak hayati bir meseleye toplumsal çözüm sunmak, insanları kan bağışına teşvik etmek, toplumun bu konuda bilinçlenmesini sağlamak. Acil kana ihtiyacı olan kişiler Kanbul projesinde sisteme kan grubunu, adını, soyadını, bulunduğu şehir ve telefon numarası gibi iletişim bilgilerini yazarak üye kaydını yaparken, kan vermek isteyen duyarlı vatandaşlar da ihtiyaç sahiplerine irtibat için bırakılan telefon numarası ile ulaşabiliyor.

Tek Yapmanız Gereken Üye Olmak

Kan ihtiyacı olan vatandaşların mobil cihazlar üzerinden kan bağışcılarına en hızlı şekilde ulaşabileceği bir mobil uygulama portalı olan Kanbul, kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşların sanal ortamda bağış yapmalarına olanak sağlıyor. Kanbul Mobil Uygulamasını Apple Store ve Google Play’den indirilmesiyle sistem mobil cihaza yüklenerek, uygulama kullanıma hazır hale geliyor. Unutmayın, kan hayat kurtarır, hiçbir ücret ödemeden Kanbul’a üye olun ve siz de bir hayat kurtarın.

Türkiye’de kullanılan mobil cihaz istatistikleri de şöyle:

Türkiye’de mobil internet kullanıcı sayısı: 23.7 milyon. (Kaynak: BTK)

Mobil internet kullanıcılarının %45’i İOS, %31 ANDROİD işletim sistemli cihaz kullanmakta.

Yüklenen mobil uygulamalar; 1-Oyun %53. 2-Müzik %39, 3-Sosyal ağlar %33, 12-Sağlık %9.

kan vermek kan bağışı kanbul

Bir Cevap Yazın