ANTALYA Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Serhat Gönenbaba, doktorunu öldürmek için hastaneye geldiğini söyleyen psikiyatri hastası Musa A.’ya engel olmaya çalışırken bıçaklandı. Yaralanan Gönenbaba, aynı hastanede ameliyata alındı.

Olay, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Sabah erken saatlerde hastanenin psikiyatri bölümüne gelen 25 yaşındaki Musa A., burada bir süre oturduktan sonra özel güvenlik görevlisi 28 yaşındaki Serhat Gönenbaba’nın yanına gelip “Doktor N.Y.’yi birazdan öldüreceğim. Burada olursan senin de icabına bakarım” dedi. Gönenbaba’nın sakin olmasını ve kendisine yardımcı olacağını söylemesi üzerine kararından vazgeçmeyeceğini belirten Musa A., özel güvenlik görevlisine tekme tokat saldırdı. Savunma sporuyla uğraştığı için kısa sürede Musa A.’yı etkisiz hale getirip yere yatıran Gönenbaba, arkadaşlarından yardım istedi. Gönenbaba’nın bir an dalgınlığından yararlanan Musa A., cebinden çıkardığı bıçakla özel güvenlik görevlisini kolundan, baldırından ve bacaklarından olmak üzere 4 yerinden bıçakladı. Kaçmak isteyen Musa A., yardım için gelen özel güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Kanlar içinde kalan Gönenbaba, acil servisteki ilk müdahalesinin ardından ameliyata alındı. Musa A. ise gözaltına alınıp polis merkezine götürüldü.

Kaynak

3 YORUMLAR

  1. bu kanunlar devam ettgi srece serefsiz musa a. ya bse olmaz olan gvenlik grevlisne calsanlara olur. yani evine ekmek getreblmek icin asgari ucrete tabi calisanlara olur. bunlardan bitanesine adam gibi ceza ver bak bakalim digerleri cesaret edecekmi. ama veremezler. herkesin yalakalik yaptigi bi yer var. Allah onlari bildigi gibi yapsin. gvenlik görevlisi arkadasa acil sifalar dilerim…

  2. Mani olmanin yolu guvenligi arttirmaktir agir ceza ruh hastasini durdurmaz.ayriyeten akil hastaligi dolayisiyla tedaviye alinan hastalar sosyal iyilesme diye 1-2 senede hastahaneden cikarilmamali hukumetten psikiatrik yatak icin issrarla arttirma istenmeli.
    Yaralanan gurevliye acil sifalar.
    cemil bikmen

  3. Büyük geçmiş olsun ceza yaptırımları iyileştirilmedikten sonra daha cok canlar yanar…korkup kacmamis kacmazda…canindan olacak kadar yurekli kardesimiz…umuyorum ki kimse bu duruma kulak vermeyecek…Allah yardimcimiz olsun boyle kani bozuk varliklara karsi…Ramazan55

Bir Cevap Yazın