Doktorlardan #HastamlaGulumsuyorum #SmilingWithMyPatient etkinliği,
Facebook’ta DoktorlarSitesi.NET adlı sayfanın başlattığı yenibir etkinlik çok konuşulacağa benziyor. Hastalarla sağlık çalışanlarının gülümseyerek ya da gülerek çektikleri selfie görüntüleri sayfaya gönderiliyor ve sayfada paylaşılarak hastalığın hastane ortamlarının olumsuz kötü algısı bir nevi kırılmış oluyor.

Sevgi en iyi ilaçtır ve tedavi gülümsemekle başlar cümlelerinden yola çıkılarak oluşturulan bu kampanyanın dünya çapında da yaygınlaşması için #SmilingWithMyPatient etiketi de oluşturuldu. Özellikle son yıllarda artan şiddete ve kamuoyunda oluşturulan sağlık çalışanlarının kötü imajına yönelik de olumlu katkılar sağlanacağının düşünüldüğü kampanyaya daha ilk saatlerden itibaren yoğun katılım mevcut. Sayfa yetkililerinin fotoğraf gönderilirken vurguladığı en önemli şey ise hasta hakları ve tıp etiği çerçevesinde hastanın ya da yakının izninin alınmış olması gerekiyor.

“Hem hasta hem sağlık çalışanı tarafında işin yüz gülümseten fakat kameralara pek yansımayan anları vardır. Biz sayfa olarak bunları yansıtmayı hedefliyoruz. Sağlık çalışanları ile hastalar arasındaki iletişimde herhangi bir sorun olmadığını bizlerin hastaları sevdiğimizi, hastalarımızın da bizleri sevdiğini paylaşmak istiyoruz. Hastalarımızla karşılıklı saygı ve güler yüzle, iyi bir iletişimle ele ele sağlık sorunlarına çok daha hızlı çözüm bulacağımıza inanıyoruz.”

Fotoğrafları Doktorlarsitesi.Net Facebook Sayfasına gönderebilir ve gönderilenleri buradaki albümden takip edebilirsiniz.

HastamlaGulumsuyorum SmilingWithMyPatient

Bir Cevap Yazın