Estetik meme ameliyatını beğenmeyen 22 yaşında ki hastaya tazminat hakkı doğdu..

Sen git estetik yaptır sonra beğenmedim diye doktora 32 bin liralık dava aç..

Bunun üzerine Adli Tıp Kurumu’ndan gelen “Doktor hatası yoktur” raporu üzerine mahkeme de tazminat talebini reddetmiş. Ama hastanın avukatı bu kararı temyiz etmiş.
Yargıtay da “davanın eser sözleşmesine göre değerlendirilmesi gerektiği” yönünde karar vermiş. Yani doktor tazminatı ödemek zorunda kalmış.

Şimdi benim anlamadığım şey, madem bu bir eserse kim neye göre beğeniyor? Sanat subjektif değil midir? Yani düşünün 22 yaşında ki bir hastanın yaptırdığı estetik meme ameliyatına eser olarak bakacak olursak eğer, hastanın beğenmediği memeler bir başkasına göre güzel gelebilir. Herkesin beğeni anlayışı aynı mı?
Ayrıca cerrah yaptığı işi çok iyi yapmış ki, Adli Tıp Raporuna göre doktor hatasının olmadığı yönünde..
Yav arkadaş bu kızın yaptırdığı meme estetiği bir başkasına daha çekici gelecek. Madem eser olarak bakıyoruz olaya dimi ama..( tamam burası biraz abuk oldu ama sonuçta niye estetik oluyor belli sonuçta, gizlemeye gerek yok) Ne malum kızın para vermemek için çamura yatmadığı..

Neyse demem o ki, doktorların kendilerini garantiye almaları için, özellikle estetikçilerin gelen hastaların, psikolojik olarak ta sağlam olduğu anlaşılmadan operasyon kararı vermemeleri. Yani 22 yaşında ki bir kızın ameliyat masasına yatmadan önce psikiyatrik değerlendirmesi yapılmış mı? ona baksınlar. Yapılmadıysa eğer sonu facia, işin  özeti, zor bu doktor milletinin işi. Çünkü bu insanlar DOKTORUN CANINIDA, PARASINIDA ALMAYA ÇOK MERAKLI.

Bir Cevap Yazın