Bundan sonra arkadaşlarınıza mesaj göndermek için bileğinizdeki saati veya cebinizdeki telefonu kullanmanıza gerek kalmayacak desek?

Canlı beyin dokusuna yerleştirilen elektronik bir cihaz ile bunların hepsi tarih olmak üzere.. 

Bir çeşit fleksible devre ile bu bilim kurgu hayali gelecekte gerçekleşebilecek. 

Enjeksiyon ile implante edilecek bir kaç mm lik kablo ile beynin elektroniksel aktivitesi ile arayüz oluşturarak Iletişim sağlanacak .

  
Bu fikirlerini canlı fare de uygulayan ve sonuçları güzelnılqn ekip; daha sonra insan çalışmalarına geçeceklerini duyurdu.

Beynin elektriksel aktivitesini değerlendirmenin yani sıra kada içindeki basınç değişikliklerinin de algılanabileceğini, istenebilecek değişiklikleri daha sonra ekleyebileceklerini ifade ettiler

  

İnsan bedeninin reddetmeyeceği maddelerden yapılan ağ şeklindeki implant’ı beyne bir şırınga aracılığıyla zerketmenin de mümkün olacağı ortaya çıktı. 
Bilim adamları bu yöntemle 15 yıl içerisinde zihinsel hastalıkları iyileştirmenin mümkün olabileceğini, hatta sağlam insanlara da bilgi depolanabileceğine inanıyor.

  
Bir şırınga vasıtasıyla beyin dokusuna verilen zararı en aza indirerek yapılacak bu yeni tedavi yönteminde bağışıklık sisteminin beyne giren yeni maddeyi reddetmemesi üzerinde çalışmalar yapılıyor

  
NASIL ÇALIŞACAK?

Oldukça küçük implant örgü çok ince metal çizgilerden oluşacak. Esnek implant kıvrılarak bir şırınga ile beyne yerleştirilecek. Zİhinsel hastalıkları gidermeyi ve hafıza kaybını yok etmeyi amaçlayan bu tedavide bilgi aktarma ve bilgi depolama sistemlerinin de geliştirilmesinin yanı sıra tedavinin uygulanmaya başlanmasının ardından 15 sene içerisinde beynin internete bağlanmasını sağlamak da amaçlanıyor

  
Ayrıca bilim kurgu severler’in en büyük isteği RAM gibi Çalışacak bir cihaz ile hafızlarının artırılması .. Kim bilir belki onu da mümkün kılacak bir teknoloji geliyordur..

Kaynak: Smithsonian.Com

Bir Cevap Yazın