Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde (SDÜ) vazife yapan asistan hekim 30 yaşındaki Necati U.H., kulağına vurduğunu iddia ettiği aynı hastanede görevli Doç. Dr. Ö.İ. hakkında şikayetçi oldu

1091275_620x410

sparta Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde (SDÜ) vazife yapan asistan hekim 30 yaşındaki Necati U.H., kulağına vurduğunu iddia ettiği aynı hastanede görevli Doç. Dr. Ö.İ. hakkında şikayetçi oldu

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2014 yılında uzmanlık eğitimi için SDÜ’de göreve başlayan asistan hekim Necati U.H., dün aynı bölümde beyin ve sinir cerrahisi uzmanı olarak vazife yapan Doç. Dr. Ö.İ.’nin kendisini vurduğunu iddia etti. Aynı hastanenin kulak burun boğaz servisinde tedaviye alınan asistan hekim Necati U.H.’ye kulaktaki ani darbeye bağlı gelişen travma ve kulakta çınlama teşhisi konuldu.

‘SOL ELİYLE KULAĞIMA VURDU’

Tedavisine devam edilen asistan hekim Necati U.H., olayın dün nöbet sırasında Doç. Dr. Ö.İ.’nin de bulunduğu asistan hekim odasında yaşandığını belirterek, “Anabilim Dalı başkanımızla telefon görüşmemiz oldu. Telefonu kapattıktan sonra kendisi bana sinirlenerek, ‘Benim yanımdayken o hocayla konuşmana izin vermiyorum’ diyerek sol eliyle kulağıma doğru vurdu. Ben bir şey yapmak istemedim. Haklıyken haksız duruma düşmek istemedim. Dekanlığa yazımızı yazdık gönderdik. Her iki tarafın da karşı iddiaları olacaktır. Hukuk, hak sistemimizin vereceği karar neticesinde umarım bir netlik kazanır. Benim gibi başka hekim arkadaşlarımın darba veya mobbinge maruz kalmamalarını istiyorum” dedi.

‘MESLEKTAŞINIZ BUNU YAPIYOR’

Olayın kendisini çok üzdüğü aktaran Necati U.H., “Bu hadise başka arkadaşlarımızı da eminim üzmüştür. Hasta yakınlarının bu şekilde girişimlerine şahit oluyoruz fakat en yakınınız, meslektaşınız bunu yapıyor. Bu nereye kadar devam edecek böyle bilemiyorum. Bu çok üzücü bir vaziyet. Bu şekilde bir darba maruz kalmak beni üzdü. Bu hadise sonrası maddi manevi zarardayım. Bu şekilde çalışmam olası değil. Psikolojim bozuldu” diye konuştu.

‘HEKİMLİĞİ AİLEMDEN ÖĞRENDİM’

Olayla ilgili şikayetçi olduğunu kaydeden asistan hekim Necati U.H., şöyle devam etti:

“Hasta yakınlarından darp girişimini daimi duyuyoruz. Bu zamana kadar hiç kimse böyle bir girişimde bulunmadı. Hep hastalara lüzumlu itinayı göstererek onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Hekimlik mesleğini ailem sayesinde öğrendim. Babaannem, babam ve kardeşim doktordur.”

Doç. Dr. Ö.İ. ise hastane yönetimiyle konuşmadan açıklama yapmak istemediğini kaydetti.

kaynak: Aktif medya

Bir Cevap Yazın