Ağrı Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Ö.D. ile aynı hastanede Radyoloji Uzmanı olarak görev yapan M.M. arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada Başhekim Vekilinin kolu kırılırken, Ö.D’nin emri ile yaklaşık 15 güvenlik görevlisi tarafından darp edildiği iddia edilen Dr. M.M ise tedavi altına alındı. Her iki doktor da birbirinden şikayetçi oldu.

Sol kolu alçıya alınan ve Ortopedi Servisi’ne yatırılan Ö.D. “İki doktorun cezasından dolayı bakanlık bizden soruşturma açmamızı istedi. Haliyle soruşturmayı hastanedeki uzman doktorlardan görevlendirme yaparak yapıyoruz. En son gelen soruşturma dosyasında görevlendirmeyle ilgili Dr. N.M. hanımı görevlendirdim ve görevlendirme yazısını yazdım. Bu hanımefendinin eşi kapıyı vurarak makam odama girip kağıdı üzerime atıp, bu görevlendirmeyi yapamazsın diye tehditler savurdu. ‘Bunu uygun gördüm ve doktor hanımın görevlendirmesini yazdım’ dedim. Bana ‘yapamazsın, yazamazsın’ deyip boğazımı sıktı. Üstüme saldırdı. Güvenlikçi arkadaşlar o sıra müdahale etti. Müdahale ederken bana vurması sonucu düştüm ve kolumu kırdım. Ortopedi servisinde yatıyorum. Adli raporum tutuldu, yaklaşık dört hafta iş göremez raporunu da doktorumuz uygun gördü. Yarın ki durumuma göre ameliyata alınabileceğim söylendi. Şikayetçi oldum” dedi.

Yaşanan tartışmada M.M’nin 15 güvenlik görevlisi ile dövüldüğü iddiası üzerine Devlet Hastanesi önünde olayı protesto eden Tabipler Odası İl temsilciliği bir açıklama yaptı. Grup adına açıklama yapan Tabipler Odası Ağrı il temsilcisi Ulaş Yılmaz, “Hekim arkadaşımız bir kaç kişi ve idare tarafından darp edilmiş. Bu olayın hepimize tüm sağlık çalışanlarına derin bir üzüntü bıraktığını ifade etmek istiyoruz. Ağrı Tabip Odası ve Ağrı Devlet Hastanesi’nde çalışan hekimler olarak bu sağlıkta şiddetin bir versiyonun hastanemizde yaşanmasını protesto ediyoruz. Bu olayı yaşayan Dr. M.M. yaşadığı olay nedeniyle şuan genel cerrahi servisinde gözlem altında” diye konuştu.

Eşinin coplarla dövüldüğünü ileri süren Dr. N.M. ise kocasının gözlem altında olduğu için açıklama yapamadığını bildirdi. Başkekim Vekilinin kendisine mobbing uyguladığını öne süren N. M., “Başhekim bey ile eşim arasında hafif bir tartışma oldu. Daha sonra başhekim bey 15 kişi toplayıp her yerde eşimi arıyordu. Poliklinikte de eşimi bulup sıkıştırıp dövüyorlar. Daha sonrada zor bela ayırıyorlar. Mağduruz, hem bana mobbing uygulanıyor, hem de kocama. Konuşmaya gittiğimizde eşim 15 kişi tarafından coplarla darp ediliyor. Şikayetçi olduk” dedi.

Kolu kırılan Başhekim Vekili Ö.D.
ağrı devlet hastanesi radyoloji uzmanı
Başhekim tarafından 15 güvenlik görevlisine darp ettirilen Radyoloji Uzmanı M.M.

Bir Cevap Yazın