Ağrısız, acısız ve hatta o çok korkulan hormonları da etkilemeyecek yeni bir gelişmeyi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız: Erkekler için doğum kontrol jeli!

Tıp pek çok konuda çığır açan gelişmelerle her gün bizi şaşırtsa da, yıllardır erkekler için doğum kontrol konusunda önemli bir atılım yapmamıştı.

Kuşkusuz ki bunda ilaç şirketlerinin kadın doğum kontrol hapından elde ettikleri inanılmaz büyüklükteki kar marjı ve bunu kaybetmeyi istememeleri de büyük rol oynuyordu.

Aksi takdirde, ilk örneklerinin Antik Mısır döneminde görüldüğü prezervatiften bir adım bile öteye gidememiş olmalarının başka bir açıklaması olamaz.

Uzun süreli bir etkinlik sağlayan ve hem maliyeti, hem satışı düşük fiyattan olacak yeni bir ilaç için, hiçbir ilaç firması atılım da yatırım da yapmak istemiyordu.

Neyse ki, Hindistan merkezli Parsemus Vakfı bütün imkansızlıklara ve desteksizliğe rağmen çalışmalarını sürdürdü.

Uzun araştırmalar sonrasında, geliştirilmekte olan erkek doğum kontrol hapına bile rakip olacak ve ilaç firmalarını üzecek gelişmeyi kaydettiler.
Babun testlerinden olumlu sonuç alan mucize: Vasalgel!

Ağrısız, acısız, uzun dönem etkili ve uygun fiyatlı koruma sağlayacak Vasalgel’in, Dünya nüfusunun yarısı tarafından kullanılacağı öngörülüyor!

Bu mucizevi karışım, vazektomi(sperm kanallarının ameliyatla devre dışı bırakılması) gibi çalışıyor, fakat vazektominin geri dönüşsüzlük unsurlarını taşımıyor.

Peki nasıl etkili oluyor?

Testislere enjekte edilerek spermin testisten çıkışını engelleyen Vasalgel, polimer olduğu için hormonal problemler yaratmıyor. İstendiği zaman bir başka enjeksiyonla da tamamen etkisiz hale getirilebiliyor. Böylece tek seferde uzun süreli bir koruma sağladığı gibi, kullanıcısına dilediği zaman geri dönüş imkanı veriyor.
Hem kadınların hem de erkeklerin sabırsızlıkla piyasaya sürülmesini beklediği Vasalgel’in, 2017’de tüm raflarda yerini alacağı söyleniyor.

Ve nihayet doğum kontrol planlaması partnerler arasında eşit paylaşılabilecek!

http://www.turktime.com/haber/Dogum-Kontrolunde-Devrim-Erkek-Dogum-Kontrol-Jeli/342308

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Bir Cevap Yazın