Hastanın ‘yapacaksın lan’ demesi üzerine Dr. Mehmet İritaş’ın Cumhuriyet Savcılığına şikâyeti üzerine hasta V.B hakkında 4. Asliye Ceza Mahkemesince dava açıldı. 2 Yıl süren mahkeme sonunda hasta V.B “kamu görevlisine hakaret” suçundan 7 bin 80 lira para cezasına çarptırıldı.

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde Turgutlu Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli doktora muayene sırasında küfrettiği iddia edilen hasta “kamu görevlisine hakaret” suçundan 7 bin 80 lira para cezasına çarptırıldı.

6 Aralık 2013 tarihinde Turgutlu Devlet Hastanesi Acil Servisine grip nedeniyle başvuran V.B(33) isimli hastayı muayene eden Dr. Mehmet İritaş ve ilaç tedavisi vereceğini söylemesi üzerine V.B isimli hasta ‘akciğer filmi çekeceksin ve kan tahlili yapacaksın’ demesi üzerine Dr. Mehmet İritaş; bunlara gerek yok demesi üzerine hasta V.B tekrar; ben sizden daha iyi biliyorum, bunları yapacaksın dedi. Bunun üzerine bunları yapmayacağını söyleyen Dr. İritaş’a hasta V.B.; Yapacaksın lan demesi üzerine Dr. İritaş,güvenlik görevlilerini çağırarak hastayı dışarı çıkarttırdı.

Hastanın ‘yapacaksın lan’ demesi üzerine Dr. Mehmet İritaş, Cumhuriyet Savcılığa şikâyeti üzerine hasta V.B hakkında 4. Asliye Ceza Mahkemesince dava açıldı.

2 Yıl süren mahkeme sonunda hasta V.B “kamu görevlisine hakaret” suçundan 7 bin 80 lira para cezasına çarptırıldı.

Mahkemenin sonuçlanmasıyla ilgili bir açıklama yapan Dr. İritaş; “bizler gördüğümüz eğitim ve ettiğimiz Hipokrat yemini üzerine görevimizi yerine getiriyoruz. Bizlere özellikle mesleğimiz dışında kimse ne yapacağımızı söylemesin. Kimsenin hakaretini hak etmiyoruz. Bu karar inşallah insanlarımıza örnek olur bu tür durumlar bir daha yaşanmaz” dedi.

Kaynak: TurgutluUyanki

1 YORUM

  1. Bizleri toplum önünde değersizleştirmeye çalışan eğitim düşmanı idarecilerden aldıkları cesaret,inşallah duyarlı hakimler tarafından bu cezalarla ortadan kaldırılır…Arkadaşımıza kin güderek başka zarar vermemeleri dileğiyle…

Bir Cevap Yazın