Antalya’da, mide kanseri sonucu yaşamını yitiren, 33 yaşındaki uzman doktor Fatma Serçin Kayı’nın Facebook’taki paylaşımı hepimize adeta hayat dersi verir nitelikteydi …

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzman doktor olarak bir süre çalışarak ihtisas yapan 33 yaşındaki Fatma Serçin Kayı, bir süredir tedavi gördüğü mide kanserine yenildi.
Genç yaşta hayata veda eden Fatma Serçin Kayı, çalıştığı hastanelerde ‘iyilik meleği’ olarak da tanınıyordu. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde 2009- 2014 yılları arasında ihtisas yaptı. Bir süre sonra Muş Devlet Hastanesi’nde kadın doğum uzmanı olarak görev yapan Fatma Serçin Kayı, İstanbul’da özel bir hastanede mide kanseri tedavisi gördüğü sırada yaşamını yitirdi.

Kayı’nın hayat dersi veren o paylaşımı:
***

“Yanınızdaki kişiye değer verin. Kırmayın onu. 

Durup durup sevdiğinizi söyleyin. Özel hissettirin. 

En ufak bir şeyde bitti demeyin, ağlatmayın, üzmeyin. 

Neden mi. Çünkü ölümün saati yok. Belki son sarılmanızdır, belki son görüşünüzdür. Belki saatler sonra ona değil de artık toprağına dokunacaksınız. O değil de toprağını öpeceksiniz. 

Belki ettiğiniz kavgalara bile pişman olacaksınız. Keşke yanımda olsa da sarılsam diyeceksiniz. Sevdiklerinizin değerini kaybettikten sonra değil, şu an bilin. Toprak aldığında geri vermez, çünkü ölümün saati yok”

***

Fatma Serçin Kayı

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Bir Cevap Yazın