12 yaşındaki Mathew, kitap almaya veya onu kütüphaneye götürmeye yetecek kadar parası olmadığı için bulduğu her şeyi okuyordu.

kitap

Ama geçtiğimiz cuma, Salt Lake City’de oturdukları mahallenin postacısına sorduğu tek bir soru hayatını değiştirdi. Postacıları Ron Lynch’e okuyabileceği herhangi bir istenmeyen fazla posta olup olmadığını sordu.

kitap2

Son derece ilginç bu soru karşısında şaşıran postacı Lynch, durumu anlayınca Mathew’a yardım etmeye karar verdi. Lynch, Facebook’taki arkadaşlarına çağrıda bulundu:

kitap3

“Facebook arkadaşlarım… Mathew Flores ile tanışın. Bugün ben onların apartmanına posta dağıtmak için gittiğim sırada o da reklam ilanlarını okuyordu. Daha sonra bana dönüp, okuyabileceği; istenmeyen fazladan herhangi bir posta olup olmadığını sordu. Aslında kitap okumak istediğini söyledi. Ona kütüphaneye gidebileceğini söylediğimde ise, arabasının olmadığını ve otobüse parasının yetmeyeceğini söyledi. Hadi bu 12 yaşındaki çocuğa yardım edelim! Ona kitaplar gönderelim. Onun yaşındaki çoğu çocuk elektronik aletler ister, ama o kitap istiyor. Hevesini ve isteğini görmek harika ve yardım edebileceğimi söylediğim zaman gözlerinin içindeki mutluluğu görmeliydiniz!”

Lynch, bu çağrıdan sonra 50 – 60 civarı kitap gönderileceğini düşünmüştü.

Ancak Lynch’in hesaplarını değiştiren muhteşem bir şey oldu: Yardım çağrısı tahmininden fazla insan ulaştı!

İngiltere’den Avustralya’ya kadar dünyanın her yerinden insanlar kitap göndermeye başladı. Şimdiye kadar Mathew’a yüzlerce kitap teslim edildi ve bir o kadarı da yolda olmalı diyen Lynch, insanların cömertliğine hayran kaldığını söyledi.

kitap

Kitaplar ilk gelmeye başladığında, Mathew gözlerine inanamadı. Ve herkese şu mesajı iletti

“Kitapların benim için olduğunu söyledikleri zaman, bir yanlışlık olduğunu düşünmüştüm. Ama gerçekten benim içinmiş! Gerçekten bu çağrıyı dikkate alıp, bir şeyler yapan sizler bu hikayenin
asıl kahramanlarısınız. Tanrı sizi korusun ve hepinize sonsuz teşekkürler!”

Kitaplarını diğer çocuklarla paylaşmak için sabırsızlandığını söyleyen Mathew, her bir kitabı son cümlesine kadar okuyacağına söz verdi.

Okumak için bu kadar çabalayan bir çocuk bulun ve ona kitap alın.. Okuyan bir nesil yetiştirin. Çocuklara akıllı telefon ve/veya tabletin yanısıra yapraklarını çevirebiliecekleri kitaplar alın ..

kaynak: Onedio aracılığı ile Huffingtonpost

 

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Bir Cevap Yazın