CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul Üniversitesi’ne bağlı Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi hastanelerinin arazilerinin yabancı menşeli firmalara satılacağı iddialarını TBMM’ye taşıdı.

Bildiğiniz gibi son zamanlarda  basında bu bu iki güzide fakültenin iflası sık sık yazılır çizilir olmuştu. Biz de bu haberleri size taşımıştık

Sonrasında İstanbul Tıp Fakültesi öğretim üyesi Feyza ERKAN bu duruma isyan etmiş. Olayın arkasında yaşananları kaleme almıştı.

ARAZİLER ÜZERİNE “ALIŞVERİŞ MERKEZİ’Mİ” YAPILACAK?

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, son günlerde medyaya da yansıyan Çapa ve Cerrahpaşa hastanelerinin Avcılar’a taşınması ve iki hastanenin arazilerinin “yabancı menşeli” firmalara satılacağı iddialarını geniş bir soru önergesiyle Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevaplaması istemiyle TBMM gündemine taşıdı. Yarkadaş, Başbakan Davutoğlu’na “Cerrahpaşa ve Çapa olarak bilinen hastanelerin boşaltılması, yıkılması ve ortaya çıkan arazilerin üzerine AVM olarak tabir edilen, Alışveriş Merkezi ve Rezidans yapılacağına ilişkin iddiaların doğru olup olmadığını ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ya da ilgili kurumlarda herhangi bir plan hazırlığı yapılıp yapılmadığını” sordu. 

Kaynak: KarşıGazete

Bir Cevap Yazın