İzmir’de bir doktor, bir hasta ve yakınının fiili ve sözlü saldırısına uğradığını öne sürdü.

İzmir Tabip Odası, İzmir Atatürk Eğitim Hastanesinde görevli Uz. Dr. Nezihi Şemin, hasta muayenesi sırasında, başka bir hasta ve yakınının fiili ve sözlü saldırısına uğradığını iddia etti.

Tabip odasından yapılan açıklamada, İzmir Atatürk Eğitim Hastanesinde çalışan Şemin’in, randevu saati gelen bir hastayı içeri alarak muayene ettiği sırada, içeri giren bir başka hasta ve yakınının, “randevu sırasına uymadan hasta aldığı” suçlamasına maruz kaldığı ve içeri girenlerin ellerindeki telefonu Şemin’in kafasına atarak saldırıda bulundukları ileri sürüldü.

Hastanelerde, 65 yaş üstü ve engelli gibi öncelikli hastalar ile acil hastalar gibi karmaşık bir randevu sistemi uygulandığının belirtildiği açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“Bu sistem, hastalarca anlaşılamamakta ve yaşanan karışıklığın sorumlusu hekim olarak görülmekte ve öfke hekime yönelmektedir. Yaşanan bu son şiddet olayı da bu nedenle olmuştur. Ne yazık ki sağlıkta her gün yaşanan ve ayda binleri bulan şiddetin sıradan örneklerinden birisidir.”

Açıklamada, yaşanan şiddet olayı kınanarak, sağlıkta ölüme kadar varan şiddet olaylarının önlenmesi için hükümete sorumluluk çağrısı yapıldı.

NTV

doktora şiddet

Bir Cevap Yazın