Diyarbakır’ın Kulp ile Lice ilçeleri arasında yol kesen silahlı PKK’lılar durdurmak istedikleri bir aracın kaçması üzerine ateş açtı. Saldırıda araçta bulunan Abdullah BİROĞUL yaşamını yitirerek şehit oldu.

Diyarbakır’ın Kulp ile Lice ilçesi arasındaki karayolunu Yapraklı Köyü yakınlarında yolu kesen silahlı bir grup PKK’lı, durdukları araçtakilere kimlik kontrolü ile örgüt propagandası yaptı. Bu sırada Kulp’tan Diyarbakır yönüne gelen ve Manisa plakalı bir otomobili kullanan Abdullah Biroğul, PKK’lıların yol kestiğini görüncü geri dönüp aracıyla birlikte kaçmaya çalıştı. Aracın geri döndüğünü gören PKK’lılar uzun namlulu silahla ateş açtı. Açılan ateş sonucu kurşunların isabet etiği Abdullah Biroğul, olay yerinde hayatını kaybetti.

Biroğul’un cenazesini almak için olay yerine hareket eden 112 acil servis ekipleri, güvenlik gerekçesiyle bölgeye giremedi.

Kaçmaya çalışırken öldürülen Abdullah Biroğul’un doktor olduğu belirlendi. Öldürülen Birol’un Kulp İlçesi Toplum Sağlık Merkezi’nden sorumlu doktor olduğu anlaşıldı. Saldırıdan saatler sonra olay yerine gidebilen Lice İlçesi 112 Acil Servis ekipleri, araçta PKK’lıların öldürdüğü Abdullah Biroğul’un doktor olduğunu öğrennince büyük üzün yaşadı. Biroğul’un cenazesi olay yerinden alınarak Lice’ye götürüldü.

Doktor Biroğul’un Kulp’tan Diyarbakır’a özel otomobiliyle geldiği ve yol kesen PKK’lıları görünce aracıyla kaçmak istemiş, ancak açılan ateş sonucu yaşamını yitirdi.

Dr. Abdullah BİROĞUL, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 2013 mezunu ve Diyarbakır doğumlu idi. 2013 yılında yapılan 53.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü (mecburi hizmet) kurası ile atandığı ilk tercihi olan Diyarbakır Kulp İlçesi Toplum Sağlığı Merkezi’nde çalışmakta idi. Meslektaşımıza Allah’tan Rahmet Diliyoruz.

Her türlü terör örgütü ve terör eylemini LANETLİYORUZ!

dr abdullah biroğul
Şehit Dr. Abdullah BİROĞUL

DR.ABDULLAH BİROĞUL

ABDULLAH BİROĞUL
DİYARBAKIRLI VE CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ 2013 YILI MEZUNU

TWEETİ

Tweeti
Tweeti

ŞEHİT EDİLMESİNDEN 3 GÜN ÖNCE ATTIĞI MESAJ

Şehit edilmesinden 3 gün önce attığı mesaj
Şehit edilmesinden 3 gün önce attığı mesaj
Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

1 YORUM

Bir Cevap Yazın