1400 gr’lık bir sürü doğumsal anomalisi olan bebekleri yaşatabilmek için harcadığım koca bir ömrün artık sonlarına gelirken ve iyi olarak taburcu olan her çocukta, çok da boşa harcanmadı galiba ömrüm diye kendimi avuturken Bodrum Akyarlarda kıyıya vurmuş çocuk cesedi ne zamandır kafamda dönüp duran acı gerçeğe biraz daha inandırdı beni.. Sizinle de paylaşmak istedim..

Tarih sahnesine çıkalı en fazla 200.000 yıl oldu. Bu iki yüz bin yılda 5 milyar yıllık dünyayı cehenneme çevirdi.

Kendisinden başka hiçbirşeye tahamüllü yoktu önceleri. Doğayı,hayvanları.. herşeyi yok etti. Sonra dünyayı birlikte paylaştığı son insan türü ”Neanderthal Insanı” gördüğü yerde öldürerek, dişilerine tecavüz ederek ortadan kaldırdı.

Geliştikçe daha ”iyi” olması beklenirken, giderek vahşileşti.Kimseye acımadı.. Son 20.000 yıldır da kendi nesline saldırıyor.

”İnsansı” familyasının yaşayan son örneği ”Homo Sapiens Sapiens” den söz ediyorum. Yani ”bildiğini bilen adam”..

Saldırganlığının hep bir bahanesi var.. Millet, ulus, ırk,din, renk mutlaka bir şey buluyor ve sürekli savaşıyor..

Her savaşın görülmeyen ekonomik bir sebebi vardır diyeöğretildi bize.. Az çok anlaşılabilir bir şeydir karnını doyurabilmek için aynı besin alanlarını paylaşanlara düşmanlık duyması.

Sırpların, herkesin gözü önünde Boşnakları katletmelerinin böyle bir sebebi vardı diyelim. Peki bütün Avrupa ülkelerinden gelip, Sırp sniper ların yanında Boşnak çocukları vuran binlerce Homo sapiensin nasıl bir paylaşım gerekçesi vardı?

Ya da Işid saflarında kafa kesmeye giden 10.000 Türkün gerekçesi ne?

Homo Sapiens sürekli yok etmek üzerine programlanmış gibi.Milletler birbiriyle savaşıyor, hızlarını alamıyorlar, kendi içlerindeki azınlıklara saldırıyorlar.

Kimsenin kimseye söyleyecek lafı yok. Bir kısır döngü gibi, Almanlar, yahudileri yok ediyor, yahudiler  kuvvetlenince Filistinlileri katlediyor ,Filistin Hamasta örgütlenip İzzettin el Kassam Tugaylarıyla sivillere saldırıyor.

Dinler birbiriyle savaşıyor, tek tanrılı dinler önce, çok tanrılı dinlere savaş açtılar.. sonra yüzyıllar boyunca birbirleriyle savaştılar.. yakınlarda savaşacak bir din bulamazlarsa mezhepler uydurup,öldürülmesi gereken yeni düşmanlar yarattılar..

Yaşayan son insansı hayvan nesli süratle kendi sonunu hazırlıyor.

Homo Sapiens olmamış.. Evrimin sonucuysa da olmamış. Tanrı yarattıysa da olmamış.

Genlerinin amino asit diziliminde bir hata var.

Ancak  homo sapiensin çok küçük bir kısmı içindeki bir hayali hep canlı tutmaya çalıştı..

Imagine there’s no countries..

It isn’t hard to do..

Nothing to kill or die for..

And no religion too..

Imagine all the people living life in peace

Ama biz bunu söyleyeni de vurduk..

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
prof dr erbuğ keskin
Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

4 YORUMLAR

  1. Çok isabetli olmuş yorumunuz gelişmesi gereken bir varlık (insan diyoruz.biz aslında)gün geçtikçe hayvanlaşmadıkça ki hayvan sadece yemek için ihitiyacı kadarı olanı öldürüyor bilindiği üzre
    İnsanlaşmaya devam edip kendi sonumuzu getirecek gibiyiz
    İnsanın ve birey tanımı ayrı tartışılır tabi

  2. kısaca özetlemişsiniz hocam evet ama bu konuda daha çok söylenecek söz var AMA hepsi bana göre boş, bize düşen laf üretmek ama icratımız yok! bazen soruyorum, ne istiyorlar, hadi erkekleri anladık, neden kadın ve çocuklara bu kadar acımasızlar, bunlar insan mı, o kadar çok ki bu soruların ardı arkası bitmiyor! insanlığımdan utanıyorum, susuyorum, dua ediyorum. ama insanlığa edilen bu zulüm sadece edenlerin değil bütün dünyanın başına bela olacak. bu dinsiz, inançsız katiller topluluğu elbet ilahi adaletin cezasına kavuşacaklar ve geriye kalan bizler… bizler de bu zulme seyirci kaldığımız için cezamız onlarınkinden daha hafif olmayacak!

Bir Cevap Yazın