Mardin Kızıltepe Devlet Hastanesine atanan doktor kızını yalnız bırakmamak için isteği üzerine İstanbul’dan ilçeye tayin olan Doç. Dr. Yıldız Kardaş, aynı hastanede göreve başladı.

Ön yargılardan ve terör endişesinden uzak olarak ilçede görev yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Doç. Dr. Kardaş ve kızı patoloji uzmanı Gülçiçek Ayrancı, bölge halkına aynı hastanede sağlık hizmeti veriyor.

Yıldız Kardaş, yaptığı açıklamada, Üsküdar Devlet Hastanesindeki görevinden ayrılarak ilçeye geldiğini, 30 yıldır fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı olarak görev yaptığını, mesleğini de severek sürdürdüğünü söyledi.

“Anne kız aynı hastanede hizmet veriyoruz”

Kızının mecburi hizmet kapsamında Kızıltepe’ye atandığını ifade eden Kardaş, “Kızımın 5 yaşında bir de oğlu var. Onların yanında olmak için tayinimi buraya aldırdım” dedi.

“Bölge halkı inanamayacağımız kadar bize iyi davrandı. Anne kız aynı hastanede hizmet veriyoruz. Çok nadir görülen bir durum bu” diyen Yıldız Kardaş, bölge halkına en iyi hizmeti sunmak istediklerini aktardı.

Hastane yönetimin kendilerini adeta kucakladığını dile getiren Doç. Dr. Kardaş, esnafın da kendilerine destek olduğunu kaydetti.

Kardaş, mühendis eşinin de bir süre sonra ilçeye geleceğini vurguladı.

“Bize kucak açtılar, onları çok seviyorum”

Gülçiçek Ayrancı da atanmasının ardından 5 yaşındaki oğluyla ilçeye geldiğini belirterek, hem hastane yönetimi hem de yöre halkı tarafından çok sıcak karşılandıklarını dile getirdi.

İlçe halkının samimi olduğunu vurgulayan Ayrancı, bölgeye ise ilk kez geldiğini anlattı.

Gülçiçek Ayrancı, “Buradakiler çok sıcak insanlar. Ailemden biri gibi oldular. Bize kucak açtılar, onları çok seviyorum” diye konuştu.

Medimagazin

kizi-icin-tayin-isteyen-doktor-kiziltepe

Bir Cevap Yazın