Cumhuriyet Türkiyesine açtım gözlerimi,Cumhuriyetle büyüdüm, Cumhuriyetle yoğruldum! “ Cumhuriyet bir erdemdir “ diyen Atamın hedeflediği “fikri hür,vicdanı hür “ neslin temsilcisiyim…

Atatürkün verdiği haklarla eğitildim,değer gördüm yeniden ! Kara çarşaflarla iki adım geriden yürütülen benliğimi haklarımla yeniden buldum! Seçtim,seçildim özgür irademle ! Sınıfa, tarlaya ,sokağa,alışverişe,işe, üniversiteye, ben gittim Ahmetle Mehmetle ! Aynı emeği döktüm benzer işlere üstelik karnımdaki ,elimdeki bebeyle!

Ben Cumhuriyet kadınıyım mücadele damarlarım da var! “hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım “ diyenleri “ Çanakkale Geçilmez” i tarihe yazanları doğuran benim! Kağnımla cepheye mermi taşıyan Elifim, düşmanla birebir mücadele eden KaraFatmayım ! Ben 9 eylülde izmir’de kırmızı masa örtümden bayrak diken Ayşeyim ! Ben cephe gerisinde yemek yapan,yaşlıya hastaya, gaziye,çoluğa çocuğa bakan en güçlü değerim ! Ben elimdeki çapıtı da, kolumdaki bileziği de, canımı da, cananımı da hürriyete feda edenim !

Ben Cumhuriyet Kadınıyım ! Yeri gelir eteğimi giyer salınırım salonlarda yeri gelir yumruk sallarım meydanlarda! Ben fikirim, düşünceyim cinsiyetimi bacakarasında arayanlara inat adam gibi kadınım !

Ben Cumhuriyet kadınıyım ! Anayım! görünen de biri, görünmeyende binleri doğuran! O binlerle Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatacak olan !

Ben Cumhuriyet Kadınıyım ! “ Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak olan sizlersiniz “ diyen Atatürk’ün genciyim! Yeni nesilin en büyük mimarı başöğretmen Atatürk’ün öğretmeniyim!

Ben Cumhuriyet kadınıyım her 29 Ekim doğum günümdür! Türkiyemle yeniden doğarım !

Cumhuriyet ateşinin hiç sönmemesi dileğimle  Cumhuriyet Bayramımız  Kutlu Olsun!

Anne Ayça..’nın bloğundan alıntıdır

Bir Cevap Yazın