DoktorlarSitesi.NET 1 milyon takipçisi ile artık Tıp ve Sağlık Gündemi’nin nabzını tutmaktadır. Ayrıca var olduğu günden beri sağlık çalışanlarının özveri ve fedakarlık hikayelerine şahit oluyor ve bunları takipçileriyle sık sık paylaşıyor.’Yılın Sağlık Görseli’ni seçme fikrini şu sebeple gündemimize aldık, ankette oylamaya sunulan 4 görsel de 2015 yılının farklı zamanlarında Facebook Sayfamızda paylaşılarak büyük beğeni aldı, sosyal medyanın gündemine oturdu, her bir görsel sayfamız sayesinde milyonlarca kişiye erişince basının da ilgisini çekti ve görsellere konu olan her bir doktorun yazılı ve görsel medyada ayrı ayrı haberleri yer aldı. Biz de doktorlarsitesi olarak bu 4 etkileyici fotoğraf karesini anket ile oylamaya sunalım ve Yılın Sağlık Görseli’ni seçelim istedik.

doktorlarsitesi, sağlık çalışanlarının, hekimlerin en çok takip ettiği platform haline geldi, aynı zamanda vatandaşımızın da büyük ilgisi ve beğenisi ile karşı karşıyayız. Türkiye’nin en çok takip edilen sağlık ve hekim sitesiyiz. Ankete hem sağlık çalışanları hem de vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdiler ve tam 1 hafta içerisinde 8 bin 17 kişi oy kullandı.

Sağlık Bakanlığı’mız da her yıl 14 Mart Tıp Bayramı’nda düzenlediği törenle yurdun çeşitli yerlerinden Yılın Doktorları’nı seçiyor. Açıkcası nasıl seçiyor, neden yılın doktoru oldular bunlar kamuoyu ile açık ve net olarak paylaşılmıyor, bizler hekimler olarak sadece şu şu kişi Yılın Doktoru seçilmiş ve ödül almış, olarak biliyoruz. Biz ise burda Yılın Sağlık Görseli’ni seçerek bir nevi kamuoyunun da en çok beğenisi alan Yılın Doktoru’nu seçiyoruz desek bu da yerinde bir seçim olur diye düşünüyoruz. Tüm şeffaflığı ile yaptığı iş ile neden aday olduğu ile ortaya koyarak bunu da hem sağlık çalışanlarının hem de vatandaşımızın oylamasına sunarak tamamen objektif bir seçim yapmış oluyoruz.

8 bin’den fazla kişinin oy kullandığı anketimizde, paylaşımlarımızın altına yapılan yorumların çoğu, 4 görsel için ‘Hepsi’ seçeneğinin bulunması gerektiği idi. Çünkü her bir fotoğraf karesi ayrı bir fedakarlığı ve özveriyi ve binlerce sağlık çalışanını temsil etmekteydi. Anketimizde oyların 37.16% (2,979 oy) ‘sını alan Dr. Enes Başak’ın fotoğrafı Yılın Sağlık Görseli seçilmiş oldu. Kendisi mecburi hizmetini yaptığı aile hekimi olarak çalıştığı Şırnak Silopi’de hafta içi doktorluk, haftasonu öğretmenlik yapmakta. Üniversite sınavına hazırlanan gençlere Cumartesi günleri okulda kurs vermektedir. Bu meslektaşımız basında da Hem doktor hem Öğretmen şeklinde hem yazılı hem görsel medyada haber olmuştur. Kamuoyunun da büyük takdirini toplamıştır. Yapılan yorumlara baktığımızda insanlar neden Enes Başak’ı seçti, çünkü burda bambaşka bir fedakarlık vardı, bir hekim olarak mesleğimizde çok büyük fedakarlık ve özveri örneği gösterebiliriz, keza Prof. Dr. Erbuğ Keskin ve Dr. Pelin Kekeç Bostancı’nın görselleri buna en iyi örnektir, fakat Enes’in fedakarlığı bambaşkaydı çünkü tamamen hekimliği dışında bir alanda ve haftasonu zamanının yarısını feda ederek o bölge insanına sağlık yanında eğitim hizmeti de vermekteydi. İşin bu yanı insanlara çok daha başka geldi ve çok daha fazla takdir edildi.

Bizim bu anketi yapmamızın bir nedeni de bu 4 hekimin tüm hekimlerin fedakarlık ve özverisini temsilen ödülü hak ettiğini düşünüyoruz. Sayın Bakanımız ve Bakanlığımız’dan da ricamızdır, 2016 Tıp Bayramı’nda kamuoyunun büyük beğenisini alan, takdirini toplayan, hekimlere olan saygı ve sevgiyi tekrar hatırlatan, yüzbinlercesinin ekrana yansıyan yüzü olan bu meslektaşlarımız Yılın Doktorları olarak ödülü fazlasıyla haketmektedirler.

Yılın Sağlık Görseli hangisi olmalı? (Anket Sona Erdi)Yılın Sağlık Görseli

 

Dr. Enes Başak 37.16% (2,979 oy)
Prof. Dr. Erbuğ Keskin 25.99% (2,084 oy)
Dr. Ayşenur Hoş 25.47% (2,042 oy)
Dr. Pelin Kekeç Bostancı 11.38% (912 oy)

YILIN SAĞLIK GÖRSELİ Şırnak’ta mecburi hizmet yaptığı bölgede cumartesi günleri de öğrencilere üniversite sınavlarına hazırlık eğitimi veren Dr. Enes BAŞAK seçildi.


2 YORUMLAR

Bir Cevap Yazın