Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde çift kol nakli yapılan 29 yaşındaki Mustafa Sağır’ı ziyaret edip geçmiş olsun dileğinde bulundu.Ankara’daki bombalı terör saldırısındaki yaralıların son durumuyla da ilgili bilgi veren Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, “Bu sabah itibariyle 12 yatan hastamız var. 5 hastamız yoğun bakımda” dedi.

Bölge değerlendirme toplantısı için Antalya’ya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, öncesinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ni ziyaret etti. Bakan Müezzinoğlu’nu hastanede, Vekil Rektör Mustafa Ünal, rektör yardımcıları, Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan ile aynı bölümdeki öğretim üyesi eşi Prof. Dr. Ömer Özkan karşıladı.

Bakan Müezzinoğlu, ardından hastanenin 5’inci katındaki Plastik Cerrahi Kliniği’ni ziyaret etti. Burada Türkiye’nin ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar ve 4’üncü nakillisi Turan Çolak’la tanıştırılan Bakan Müezzinoğlu, “Evli olan değil mi” diye sordu. Uğur Acar ise “Ben bekarım sayın bakanım. Evli olan Turan Çolak. İnşallah zamanı gelince ben de evleneceğim” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel “Nikahlarını kıymak için hazırım” derken, Bakan Müezzinoğlu da Uğur Acar’a “İnşallah en kısa zamanda mutlu bir yaşam diliyorum sana” dedi.

Bakan Müezzinoğlu daha sonra klinikte tedavisi sürdürülen, çift kol nakilli Mustafa Sağır’ı ziyaret etti. Mustafa Sağır’a geçmiş olsun dileğinde bulunan Bakan Müezzinoğlu, nasıl hissettiğini sordu. Mustafa Sağır ise “Ben her zaman nakil olma hayali kuruyordum. Benim durumum Allah’ın bir mucizesi. Her zaman Allah’a dua ve şükretmişimdir. Bu nakli de şükrüme bağlıyorum. Şu an sol kolumun işaret parmağımı hissediyorum, oynatabiliyorum. Bunu hissettiğimde çok heyecanlandım” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, yaklaşık 10 dakika süren ziyaretin ardından hastane önünde basın mensuplarına açıklamada bulundu. Antalya’ya 81 ilin sağlık yöneticileriyle birlikte bu yılın değerlendirmesini yapmak üzere geldiğini ve hafta sonu Antalya’da olduğunu söyleyen Bakan Müezzinoğlu, AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ve nakli gerçekleştiren ekibin başındaki Prof. Dr. Ömer Özkan’a teşekkür etti.

ANKARA’DA HASTANELERDE 5’İ AĞIR 12 YARALI KALDI

Ankara’daki bombalı terör saldırısındaki yaralıların son durumuyla ilgili de bilgi veren Müezzinoğlu, “Bu sabah 11.00 itibariyle hastanelerimizde 12 yatan hastamız var. 5 hastamız yoğun bakımda. 5 yaşındaki kızımız Buse’nin durumu ciddiyetini koruyor. Diğer hastalarımız yoğun bakımda ve serviste olan hastalarımızla ilgili tıbbi tedavileri devam ediyor. İnşallah hepsini şifayla ailelerine, sevdiklerine, milletimizi göndermek için meslektaşlarımız ellerinden gelen gayreti gösteriyor” diye konuştu.

Kaynak: Haberler.com

Bir Cevap Yazın