Sağlık Bakanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören öğrencilere çifte bayram yaşatacak. Çocukluk obezitesini azaltmak ve sağlıklı yaşamı teşvik kapsamında 65 bin öğrenciye ücretsiz bisiklet dağıtılacak.

Bisiklet verilecek öğrenciler, okul müdürü ile 2 öğretmenden oluşan heyet tarafından belirlenecek. Bisiklet verilecek öğrenciler; bisikleti olmayan, ailesi tarafından bisiklet alabilecek maddi durumu bulunmayan, dersler ve genel durum itibarıyla diğer öğrencilere örnek teşkil eden, sağlıkla ilgili öğrenci kulübünde veya faaliyetlerde yer alan öğrenciler arasından seçilecek.
19 Mayıs Gençlik Spor Bayramı’nda da aynı sayıda bisiklet dağıtımı yapmayı planlayan Bakanlık, haziranda da 100 bin bisikleti belediyelere verecek. Bakanlık daha önce 1 metre bisiklet yolu yapan her belediyeye bir bisiklet hediye edileceğini açıklamıştı. Bin metre bisiklet yolu yapan belediyelere biner bisiklet verilecek. Üniversitelere de ekiminde 50 bin bisiklet dağıtacak olan Bakanlık, yılsonuna kadar 300 bine yakın bisikleti dağıtmış olacak.
@Sabah

Bir Cevap Yazın