Daha önce sitemizde kendi çalıştığı kliniğin doktorlarına şiddet uygulayan hasta yakınlarının yanında olduğu haberi yapılan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve doğum anabilim dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Fahri Ö. bu sefer dersinde yaptığı ayrımcı söylemler ile gündemde!

BirGün’ün haberine göre Öçer, öğrencilerin tanıklıklarıyla derste şunları söyledi: “Kadınlar kusura bakmasın. Moliere’in, Mozart’ın , Da Vinci’nin, Rembrandt’nın, İtri’nin, Ibni Sina’nın, Rafaelo’nun kadın versiyonu var mı? Yok. Olamaz! Kadının görevi erkekleri doğurup yetiştirmektir.”

‘Kadınlar baş aşçı olamaz’

Kadınların erkeklerden beyin ve hormon olarak farklı olduğunu öne süren Öçer, regl dönemini ima ederek, “Her ay bir hafta farklılar” diye konuştu.

Kadınların Fransız heykeltıraş Rodin’in Musa heykelini yapamayacağını ve İtalyan ressam Leonardo Da Vinci gibi ‘bir dudağa 12 yıl ayıramayacağını’ savunan Öçer, “Ressam olsalar üç hafta empresyonist, bir hafta kübik olurlar. Kadınlar baş aşçı olamaz, hormonları yüzünden tat duyuları değişken, bir yemeği her seferinde farklı yaparlar. Allah, kadınlar bizim görevimizi üstlenemesin diye onları böyle yaratmış” diye konuştu.

‘Bilimin konuya nasıl yaklaştığını anlattım’

Dersteki ifadelerinin doğru olup olmadığına dair BirGün’ün sorusunu yanıtlayan Öçer, “Bu anlattıklarım bilimsel gerçekler. Bilim kitaplarında bunların hepsini okursunuz” derken, amacının bilimin konuya nasıl yaklaştığını anlatmak olduğunu belirtti.

 

Bir Cevap Yazın