Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “FETÖ/PDY terör örgütüne mensubiyeti veya bunlarla irtibatı olan Bakanlık personelinin tespiti için yoğun bir çalışma yürütülmektedir. İlgili Kanun Hükmünde Kararname uyarınca haklarında nihai değerlendirmeleri yapmak üzere 115’i yönetici, bin 504’ü hekim toplam 5 bin 581 Sağlık Bakanlığı personeli görevinden uzaklaştırılmıştır.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

 

 


van

Van’da, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturmada, kamu hastanelerinde çalışan 20 sağlık görevlisinin açığa alındığı bildirildi.


bilecik

Bilecik Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Burak Öztop’un görevden el çektirildiği bildirildi. Öte yandan, eski Bilecik Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Hakan Yıldız’ın da görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Bilecik’te, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 6 eski sağlık çalışanı gözaltına alındı


ordu

Ordu’da sağlık kurumlarda çalışan, aralarında doktor ve hemşirelerin de bulunduğu 64 kişi açığa alındı


rize

Soruşturma kapsamında Rize’de 20 sağlık çalışanı görevden uzaklaştırıldı.
07 Eylül 2016. Rize’de, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Gökhan Şanal tutuklandı.


elazığ

Elazığ’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 43 sağlık personeli görevinden uzaklaştırıldı.


malatya

Malatya’da İl Sağlık Müdürlüğünden aralarında doktor, ebe ve hemşirelerin de bulunduğu 87 sağlık personeli, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137 ve 138. maddeleri uyarınca görevden uzaklaştırıldı.


Sivas

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, Sivas merkezli 12 ilde gerçekleştirilen operasyonda, haklarında gözaltı kararı çıkarılan 43 kişiden 15’i gözaltına alındı.


tokat

Tokat’ta, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, eski Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şemsettin Şahin ve bazı doktorların da aralarında bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı.


niğde

İl Sağlık Müdürlüğü’nde 10 kişi, Niğde Halk Sağlığı’nda 18 kişi, kamu hastanelerinde görevli 39 kişi, SGK İl Müdürlüğü’nde 3 kişi, İl AFAD Müdürlüğü’nde 1 kişi, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde ise 3 kişi olmak üzere toplam 232 kişi açığa alındı.


Nevşehir

Nevşehir Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nde ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde 5‘i doktor olmak üzere 21 sağlık memuru açığa alındı.


düzce

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından  İl Halk Sağlığı Müdürlüğünde 20, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinde 15 kişi açığa alındı.
08 Eylül 2016. Düzce’de, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan İl Sağlık Müdürü ile 23 doktor adliyeye sevk edildi.


kahramanmaraş

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 20 personel görevden uzaklaştırıldı. Edinilen bilgiye göre, Elbistan Devlet Hastanesi ile İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezinde görevli 4 uzman doktor, bir pratisyen hekim, bir diyetisyen, 5 sağlık memuru, 3 hemşire, 2 ebe, bir memur, bir çevre sağlığı teknisyeni, bir acil tıp teknisyeni ve bir hizmetli, soruşturma kapsamında açığa alındı.


bolu

Bolu’da 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) karşı başlatılan operasyonlar kapsamında 20’si doktor, 46 sağlık çalışanı görevinden uzaklaştırıldı.


izmir

İzmir’de FETÖ bağlantılı olduğu tespit edilen yaklaşık 200 sağlık personeli görevinden alındı.


samsun

Türk Silahlı Kuvvetlerindeki bir grup askerin darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Kamu Hastaneleri Birliği, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olan ve içlerinde doktorların da bulunduğu 120 personelin açığa alındığı bildirildi.

08 Eylül 2016. Samsun merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 53 sağlık çalışanı adliyeye sevk edildi.


manisa

MANİSA-Valilikten yapılan yazılı açıklamada, FETÖ’nün darbe girişimi kapsamında çeşitli kurumların görevden uzaklaştırma ve adli süreçleri devam ettirdiği belirtildi. Açıklamada, darbe girişimiyle ilgili bugün aralarında Halk Sağlığı İl Müdürü Ziya Tay’ın da bulunduğu 151 sağlık personelinin görevden alındığı ifade edildi.

Merkez Efendi Devlet Hastanesinin eski başhekimi S.E., aynı hastanede görevli doktor F.H. gözaltına alındı.


denizli

Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden 15 doktor ve 62 sağlık personeli, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden 16 doktor ve 16 sağlık personeli, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan 1 doktor, 12 sağlık personeli, İl Sağlık Müdürlüğü’nden 1 doktor ve 10 sağlık personeli görevlerinden uzaklaştırıldı.


kayseri

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden 47, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinden 107, Sağlık Müdürlüğünden 14 ve Sosyal Güvenlik Kurumundan 30 kişi olmak üzere toplam 274 personel daha açığa alındı.


sakarya

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından Sakarya’da Sağlık Bakanlığı personeli 1, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden 42, Halk Sağlığı Müdürlüğünden 58, İl Sağlık Müdürlüğünden 6, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden 5 personel açığa alındı.


burdur


Burdur’da 35’i sağlık çalışanı olmak üzere toplam 432 kamu çalışanı açığa alındı.


edirne

Çalışma kapsamında Edirne ve ilçelerinde çalışan, aralarında hemşire, doktor, sağlık memuru ile Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Mustafa Ertekin’in de bulunduğu 10 kişi açığa alındı.


AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında aralarında doktor, eczacı ve sağlık çalışanlarının bulunduğu 37 kişi gözaltına alındı.


yeni bilgiler geldikçe içerik güncellenmeye devam edecek…

2 YORUMLAR

Bir Cevap Yazın