Abin/Ablan Süper Kahraman Bebeğim

“Sosyal medya fenomeni Bodrum’da izdihama neden olmuş..” bu haberin detaylarına bakarken tanıdım kendisini!
Merak bu ya açtım baktım sosyal medya hesaplarını, milyon üstü takipçisi var!.
Adı mı?
Kerimcan..

Cinsiyeti, dini, dili, ırkı, beni ilgilendirmez..
Mesleğine, ne yaptığını anlamasam da saygı duyarım!
Ama Neşet ERTAŞ gibi bir usta banka borcuyla bu dünyadan göçerken, aklıma takılan “bu düzen nereye doğru gidiyor arkadaş?!.”

Aziz Sancar kim diye sorsam yüzüme melül melül bakarsın..
Oktay Sinanoğlu kim diye sorsam futbolcu diye atarsın..
Gazi Yaşargil kim diye sorsam savaş kahramanı diye sallarsın..
Kerimcan kim diye sorsam “Ablan star bebeğim..” diye öpücükler atarsın..

Bu gün Kerimcan’a bir şey olsa ne olur bilemeyeceğim ama sana, annene, babana, yakınına bir şey olursa hastanede senin verginle! maaş alan; adını, sanını bilmediğin süper kahramanlar var!

Kimler mi onlar?

Adını sanını bilmediğiniz,
Her gün yüzlercesinin sözlü, onlarcasının fiziki şiddete maruz kaldığı,
Çalışma şartlarının ve saatlerinin insan üstü olduğu..
Hekiminden, hemşiresine tüm sağlık çalışanları..

Akşam yemekten sonra başlayan mide ekşimesi ile başvurduğun acil serviste çekilen EKG sonrası kalp krizi teşhisi koyulup, acil anjioya alınıp, kalp damarların açılıp, stent takılıp, hayatını kurtaran adını bilmediğin kardiyolog hekimi ve çalışma arkadaşları süper kahramanlar..

İki gündür bulantı-kusma ile başvurduğun acil serviste apandisit tanısı alıp, ameliyata alınıp, apandisit’in patlamadan durumunun iyileşmesini sağlayan adını bilmediğin genel cerrahi hekimi ve çalışma arkadaşları süper kahramanlar..

Öksürük diye gittiğin doktorunun pnömoni(zatüre) tanısı koyup, tedaviye başlayıp, daha fazla ilerlemeden iyileşmeni sağlayan adını bilmediğin göğüs hastalıkları hekimi ve çalışma arkadaşları süper kahramanlar..

İdrar yapamıyorum diye gittiğin doktorun böbrek yetmezliği tanısı koyup, erkenden tedaviye başlayıp, diyaliz hastası olmamanı sağlayan adını bilmediğin dahiliye hekimi ve çalışma arkadaşları süper kahramanlar..

Trafik kazası sonrası kalbin durmuş şekilde getirildiğin acil serviste yapılan kardiyopulmoner resüsitasyon(yeniden canlandırma) sonrası hayata tutunmanı sağlayan adını bilmediğin acil servisi hekimi ve çalışma arkadaşları süper kahramanlar..
Bir çoğunuz bilmesede, hayatına dokunduklarımız biliyor..

“Abin/ablan süper kahraman bebeğim..”

Dr.M Murat YAZICI
www.twitter.com/mmurat_yazici

1 YORUM

  1. Helal oleun hocam size klavyenizden bal damlamış ben 20 yaşındayım böyle prfosörlerimizi bilim insanlarımızı yeni tanıyorum kendime mi kızayım yoksa bana bunları tanıtmayan eğitim sistemine mi içimden gelip araştırmadığım için benimdir…sağolun yazınızı beğendim

Bir Cevap Yazın