1.Fizik tedavi ile felçten kurtuldu!

1.Fizik tedavi ile felçten kurtuldu!Afyonkarahisar’da geçirdiği rahatsızlık sonucu vücudunun sağ tarafı kısmi felç olan 22 yaşındaki Hasan Çolak, fizik tedavi ile sağlığına kavuştu. 6 yıl süren tedavisi boyunca sol elle yazmayı öğrenen ve üniversite sınavına giren Hasan Çolak, kazandığı veteriner fakültesinde üçüncü sınıfa geçti.

2.Fizik tedavi sonrası karın kaslarıyla yürüdü!

2.Fizik tedavi sonrası karın kaslarıyla yürüdü!

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde 3 yıl önce ağaçtan düşüp beli ve bacağı kırılan vatandaş, Romatem’de uygulanan fizik tedavi sonrasında normal hayatına yeniden döndü.

3.Azmin böylesi! Felci yendi yürüdü

3.Azmin böylesi! Felci yendi yürüdüHayatının son 4 yılını tekerlekli sandalyeye bağlı geçiren Gözde Şengür, cesaretiyle yaşama tutundu. Yürüyeceğine inandığını belirten Gözde, azmi elden bırakmadı. Londra’da gördüğü tedavinin ardından elleri ve kollarını oynatmaya başladı, yürüme hayaliyle sürekli egzersiz yaptı ve bugün oturabilir hale geldi.

Gözde Şengür, 10 gün önce de tedavisine devam etmek için Antalya’daki bir Sağlık Yaşam Merkezi’ne geldi. Fizik tedavi uzmanı Kazım Doğan’ın denetiminde Gözde’nin tedavisine başladı.

4.’Canlı cenaze’ olarak girdi yürüyerek çıktı

4.'Canlı cenaze' olarak girdi yürüyerek çıktıZeytin ağacından düşmesi sonucu boynundaki 3 kırık nedeniyle üst seviyede omurilik felci geçiren Mehmet Demirbaş, sadece gözünü hareket ettirebilerek girdiği hastanede 8 aylık rehabilitasyon ve fizik tedavi sonucunda sağlığına kavuştu.

5.Özel teknikle yürümeyi başardı!

5.Özel teknikle yürümeyi başardı!Bobath tekniği’ sayesinde 4 yaşında yürüdü

Erken doğum sonucu geçirdiği kısmi beyin felci nedeniyle ayağa kalkamayan Ömür Önder Özdemir, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde uygulanan ”bobath tekniği” sayesinde 4 yaşında yürüdü.

6.BİR ÇOCUK DEMEK BİR HAYAT MİNİK SALİHANIN ÖYKÜSÜ:Karın kaslarıyla yürüdü!

6.BİR ÇOCUK DEMEK BİR HAYAT  MİNİK SALİHANIN ÖYKÜSÜ:Karın kaslarıyla yürüdü!

Konya’da tıp dilinde ‘Spina Bifida’ olarak adlandırılan vücuttaki sinirleri etkileyen omurilik rahatsızlığı sonucu sağ bacağında his kaybı oluşan ve doktorlar tarafından yürüyemeyeceği söylenen doğuştan bedensel engelli 6 yaşındaki Saliha Aslan, fizik tedavi sayesinde karın ve sırt kaslarını kullanarak ortapedik cihazla yürümeyi başardı.

7.EŞİMİZ,DOSTUMUZ,ARKADAŞIMIZ,BİZ HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ

7.EŞİMİZ,DOSTUMUZ,ARKADAŞIMIZ,BİZ HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ

8.DAHA SAĞLIKLI YARINLAR İÇİN

8.DAHA SAĞLIKLI YARINLAR İÇİN

9.FİZYOTERAPİSTLERE SAHİP ÇIKIN

9.FİZYOTERAPİSTLERE SAHİP ÇIKINBİZİM HAYATIMIZA ANLAM KATAN VE DAHA DA KALİTELİ HALE GETİREN FİZYOTERAPİSTLER SİZDEN DESTEK BEKLİYOR


Bizler doktorlarsitesi olarak da çalışma ve ekip arkadaşlarımız Fizyoterapistlerin her daim yanında ve destekçisiyiz. Özellikle devletimizin kendilerine hakettikleri kadro ve iş imkanlarını sunmasını arzu ediyoruz.

3 YORUMLAR

  1. Fizyoterapistlere verdiğiniz destekten dolayı Fizyoterapistler ve başta Fizyoterapistlerin yetersiz istihdamından dolayı mağdur olan hastalar olmak üzere bütün halkımız adına teşekkür ederim.

  2. kollarımda sürekli sızlama üç yıldır devam ediyor fizik tedavi de ilaç alıyorum
    şu ana kadar fayda görmedim
    bu sızlamalarım bana sürekli işgence ye devam ediyorum yapıyor bana bir çare

Bir Cevap Yazın