Niğde Üniversitesi’nin adı, Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak değiştirilmişti.

Ömer Halisdemir Üniversitesi’ne kurulması onaylanan Tıp Fakültesinin diğer hastanelerle ortak kullanılmasına dair protokol imzalandı.

Niğde Valiliğinde düzenlenen protokol imzalama törenine Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, AkParti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, TBMM İdari Amiri Ak Parti NiğdeMilletvekili Erdoğan Özege, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, İl Sağlık Müdürü Yılmaz Yücel ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Fatih Balcı katıldı.

Düzenlenen protokol imzalama töreninde gazetecilere açıklamada bulunan Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, ilk adımın atıldığını söyledi.

Rektör Görür, “Bakanlar kurulu ile kurulmasına karar verilen Tıp Fakültesiyle ilgili afilasyon çalışmalarımız devam ediyordu. Kuruluşunun hemen ardından Devlet hastanesinin ve Bordaki Fizik Tedavi Rehabilitasyon hastanesinin ortak kullanılması için faaliyete başladık ancak o dönemde mevzuatta bir değişiklik ön görüldüğü için Sağlık Bakanlığının çalışması beklendi. Geçtiğimiz günlerde de Sağlık bakanlığının hem yüksek öğretim kurulu başkanlığının onaylaması üzerine bu güne geldik. Tabi üç üniversite vardı aynı durumda. Bizimle beraber bunlar Aksaray Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi yine onlar da ayı durumdaydı. Biz bugün bu protokolü sayın Valimizle birlikte imzalamak suretiyle bir araya geldik. Devlet Hastanesinin ve Bor Fizik Tedavi Hastanesinin birlikte kullanımına ilk adımı atmış olacağız. Ancak şunun bilinmesini de istiyorum Niğde’ye ciddi fayda olacak. Bu henüz ilk adım henüz fakültenin dekanı yok, henüz hoca yok bütün bunlar tamamlanmadan Tıp Fakültesinin öğrenci alımının beklenmesi, kamuoyunda öyle bir beklenti var. Bu beklenti doğru olmaz diye düşünüyoruz. Tıp Fakültesi diğer fakültelere benzemiyor. O yüzden sabırla beklenmesi gerekiyor.” dedi.

Konuşmaların ardından Tıp Fakültesinin protokol imzaları atıldı. İmzaların atılmasının ardından tören sona erdi.

Bir Cevap Yazın