ESKİŞEHİR/ANTALYA (AA) – SELÇUK KIZILDAĞ / GÜLSEM ADAM – Eskişehir’de yaşayan 62 yaşındaki Mustafa Uygun’un, boynuzu kırılan keçisini tedavi için Eskişehir Devlet Hastanesi Acil Servisine getirmesi ve hastane içinde koşuşturmalar güvenlik kameralarına yansıdı.

Mevsimine göre yaşamını Antalya ve Eskişehir’de sürdüren Uygun, yaz aylarında Eskişehir’e gelirken kimseye bırakamadığı keçisini de yanına aldı.

Uygun, 31 Temmuz’da, nedenini kendisinin de bilmediği şekilde boynuzu kırılan keçisini panikle Eskişehir Devlet Hastanesi Acil Servisine götürdü.

Hastanenin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, güvenlik görevlileri ile personel, hasta ve yakınlarının şaşkın bakışları arasında Uygun’un kucağındaki keçisiyle acil servise girişi, koşuşturmaları yer alıyor.

Uygun, olayla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, keçileri çok sevdiğini belirterek, “Bu yüzden edindiğim bir keçim vardı. Onu yanımdan hiç ayırmıyordum. Seyahatlerde keçim minibüsün içinde benimle her yere geliyordu.” dedi.

Eskişehir’de de aracıyla yaptığı gezinti sırasında keçinin boynuzunun kırıldığını anlatan Uygun, şöyle konuştu:

“Sanırım aracın içinde boynuzunu bir yere vurmuş olacak ki kırılmış. Sesini duyduğumda boynuzundaki kırığı görür görmez panikledim. Aklıma ilk olarak hastane geldi. Heyecandan ya da çok sevdiğimden dolayı olabilir hastaneye götürdüm. Acil serviste beni keçiyle görenler şaşırdı haliyle. Sağ olsunlar, hastane personeli beni kırmadı ve keçimin boynuzundaki kırığa tentürdiyot sürerek ilk müdahaleyi yaptılar.”

– Narkoz verilen keçi tekrar uyanamadı

Hastane sonrası veterinere gittiğini anlatan Uygun, “Müdahale edilmesi gerekiyordu ve keçi yerinde durmuyordu. Bunun üzerine tedavinin gerçekleştirilebilmesi için narkoz uygulandı. Uyutularak tedavi edilmeye çalışılan keçim, tekrar uyandırılamadı. Maalesef veterinerlikte keçimi kaybettim. Boynuz kırığıyla da yaşayabilirdi belki ama ben tedavi olmasının daha doğru olacağını düşünmüştüm. Antalya’ya onsuz döndük.” dedi.

Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Kürşat Dede ise hastanelerinin acil servisine bir vatandaş tarafından getirilen keçiyle personellerinin ilgilendiğini fakat bu tarz durumlarda uygun tedavi yerinin veterinerlikler olduğunu ifade etti.

Boynuzu kırılan keçisini acil servise götürdü
– Eskişehir’de bir vatandaşın boynuzu kırılan keçisini Eskişehir Devlet Hastanesi Acil Servisine getirmesi güvenlik kameralarına yansıdı
– Görüntülerde hayvan sahibi Mustafa Uygun’un, güvenlik görevlileri, sağlık personeli, hasta ve yakınlarının şaşkın bakışları arasında kucağındaki keçisiyle acil servise girişi, koşuşturmaları yer alıyor
– Uygun:
– “Sanırım aracın içinde boynuzunu bir yere vurmuş olacak ki kırılmış. Sesini duyduğumda boynuzundaki kırığı görür görmez panikledim. Aklıma ilk olarak hastane geldi”
– Hastanedeki müdahalenin ardından veterinere götürülen keçi, verilen narkozdan sonra telef oldu.

 

Bir Cevap Yazın