İstanbul Beşiktaş’taki 38 kişinin şehit olduğu iki bombalı saldırının ardından terör protesto ediliyor. Toplumun her kesiminden insan Beşiktaş’ta, saldırı noktasına karanfil bırakıyor.


İstanbul Beşiktaş’ta Vodafone Arena yakınında ve Maçka Parkı’nda 10 Aralık 2016 Cumartesi akşam 22:30 sularında iki ayrı patlama meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada, “Dün akşamki saldırıda şehadete erişmiş vatan evlatlarımız 38 bunların 30’u polis memuru ve emniyet görevlisi 7’si sivil vatandaş 1’inin kimliği tespit edilemedi” dedi. Soylu, saldırıyla ilgili 13 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. İstanbul Valiliği, 19’u yoğun bakımda 155 yaralı olduğunu açıkladı. Başbakan Yıldırım, “PKK terör örgütünün marifeti olduğuna hiçbir tereddüdümüz yok”” açıklaması yaptı. Saldırıyı PKK bağlantılı TAK üstlendi.

Protesto için İstanbul’un her köşesinden gelen vatandaşlar patlamanın olduğu noktaya çiçek bırakıp dualar okudular.

Hain terör saldırısında şehit olanlar arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Sinoplu 21 yaşındaki Berkay Akbaş’ın da bulunduğu belirtildi. Akbaş’ın arkadaşlarıyla birlikte hafta sonunda gezmek için İstanbul’a gittiği kaydedildi.  Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi 1’inci sınıf öğrencisi Berkay Akbaş, hafta sonu gezmek için arkadaşlarıyla birlikte Ankara’dan İstanbul’a gitti. Dün gece arkadaşlarıyla birlikte içinde bulunduğu otomobilin Vodafone Arena Stadı’nın önünden geçişi sırasında, stat yakınındaki çevik kuvvet ekiplerine yönelik bombalı saldırı yapıldı. Otomobilde vücuduna parça isabet eden Akbaş, ağır yaralandı. Akbaş, ambulansla kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’daki terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, “Bunları yanlarına koymayacağız. Daha ağır bedeller ödeyecekler” dedi.

Sağlık Bakanlığı ise yaptığı basın açıklamasında saldırıyı kınarken, yaralılar hakkında bilgi verdi ve dün gece de görevini en iyi şekilde yerine getiren fedakar sağlık çalışanlarına değindi.

 

Bu hain terör saldırısını lanetliyor, ülkemize ve milletimize başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. DoktorlarSitesi.NET

Bir Cevap Yazın