Sağlık Bakanı Recep Akdağ katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Sağlık sistemi ve sağlık personeli konularında açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Akdağ gereksiz sezaryene ceza, yerli ilaç üretimi, şehir hastaneleri gibi konulara değindi. Bakan Akdağ ayrıca Sağlık Bakanlığına sağlık personeli alımında yapılan güvenlik soruşturmaları hakkında da önemli ifadeler kullandı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, personel alımlarında güvenlik soruşturmasının süreci çok uzattığını belirtti. Personel ihtiyacının bu nedenler kurumları zor durumda bıraktığını ifade eden Bakan Akdağ, bu konuda bir önlem alınacağını kaydetti. Buna göre Sağlık Bakanlığı personel alımında göreve başlamaya hak kazanan adaylar arşiv araştırması ile işe başlayacak. Güvenlik soruşturmaları ise personel görevinin başındayken gerçekleştirilecek.

Hatırlanacağı üzere 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamu kurumlarında terör örgütü mensubu temizliği başlatılmıştı. FETÖ’nün devlet kurumlarına sızmalarının önüne geçmek için, kamu personeli alımında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması şartı getirilmişti. Ancak pek çok kurumda güvenlik soruşturmaları çok uzun sürerek gerek adayları gerekse kurumları mağdur etmişti.

2 YORUMLAR

  1. Tamamen asparagas cikti bu soyledigi. 72. . dhy icin guvenlik sorusturmalarinin bitmesi beklendi oyle yayinlandi tebligat. Ustelik tebligati halen yayinlanmayan 100 den fazla hekim var. Ayrica 71. dhy ve 72. dhy ile TSK ya atanan hekimler 6 aydir bekletiliyor ise baslamak icin. Ve bizim haklarimizi savunmasi gereken bakanligimiz(!) hicbirsey yapmadan bekliyor. Surec uzadikca uzuyor ve maddi/manevi kaybimiz artiyor. Hekimlige daha baslamadan icimdeki hizmet duygusunu somuren bu uygulama icin bakanligimiza tesekkur ediyorum(!).

Bir Cevap Yazın