ANESTEZİ Uzmanı Dr. Orhan Uygar Doğru ve Anestezi Teknisyeni Furkan Aslan’ın ameliyathane ortamında kendilerini kimi zaman bir şırınga, kimi zaman bir neşter boyutuna getirdiği photoshoplu fotoğrafları sosyal medyada büyük ilgi topladı.

İstanbul’daki bir devlet hastanesinde görev yapan ve çektikleri fotoğraflara photoshop uygulayarak kendilerini ameliyathanedeki aletlerin boyutuna küçülten iki arkadaş, fotoğraflarına küçük adamlar ismini verdi.

Yaptıkları işin çok stresli olduğunu ve bu yolla bir nebze de olsa rahatladıklarını belirten Orhan Uygar Doğru, “En ağırından en hafifine gün içerisinde birçok vaka ile karşılaşıyoruz. Bunca stres altında çalıştığımız ortamı eğlenceli bir hale getirmek için yaptık. Bazen iki vaka arasında boş bir ameliyat salonu bulup senaryoya uygun fotoğrafları çekmeye koyuluyoruz” dedi.

Uslu bir hasta olursanız bir gün siz de bu küçük şirin yaratıkları görebilirsiniz mottosuyla çektikleri fotoğrafları Instagram’da ‘anaestinies’ isimli hesaplarından paylaşan iki kafadarı şu anda binlerce kişi takip ediyor.

İşte o karelerden bazı seçmeler;

1. Entübasyon bizim işimiz

2. Merhaba!

3. Alaaddin’in sihirli maskesi

4. Yabba daba du!!

5. Ameliyathanede kayak

6. Son akşam yemeği

Bir Cevap Yazın