Vücuda yapıştırılan ince ve esnek bir bant olan UV Patch, güneşin zararlı etkilerinden korunmada öne çıkan yeni bir ürün. Ürün, cep telefonuna indirilen bir uygulama aracılığıyla güneş maruziyetini ölçüyor ve güneş koruma ürününü en doğru şekilde uygulama imkanı sunuyor.

En iyi D vitamini kaynaklarından olan güneş ışınlarına fazla ve bilinçsiz maruziyet cilt kanseri başta olmak üzere ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

Araştırmalar, 5 kereden fazla güneş yanığına maruz kalanlarda cilt kanserine yakalanma riskinin % 80’e kadar artabildiğini gösteriyor.

L’Oréal çatısı altındaki La Roche Posay’in geliştirdiği UV Patch bant ise güneşin zararlı etkilerinden korunmada avantaj sağlıyor. Ürün, cilt tipi, yaş, cinsiyet gibi bilgiler aracılığıyla en ideal güneş koruması şeklini belirlemeye yardımcı oluyor.

Giyilebilir esnek ve ince bir bant formunda olan ve üzerindeki foto hassasiyete sahip minik kareler aracılığıyla güneş maruziyetini ölçen UV Patch bant, UVA, UVB filtresini en doğru şekilde vücuda uygulamaya yardım ediyor.

Yanı sıra olası pigment sorunları, foto-yaşlanma gibi problemleri azaltmada da etkili olan ürün, Google play veya App store’dan indirebilyor ve “my uv patch” isimli akıllı telefon uygulaması ile çalışıyor.

Bir Cevap Yazın