Şırnak Devlet Hastanesi Acil Tıp Uzmanı görevinden Şırnak İl Sağlık Müdürlüğüne atanan Uzman Dr. Nedim Uzun görevine başladı.

Yaklaşık 2 aydan bu yana Şırnak Devlet Hastanesi Acil Tıp Uzmanı görevini sürdüren Uzman Dr. Nedim Uzun, yeni görevini devraldı. Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Sağlık Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatı değiştirilerek yeni görev tanımları belirlendi. Taşra teşkilatlarında Kamu Hastaneleri Birlikleri Genel Sekreterlikleri ve Halk Sağlığı Müdürlükleri kapatılarak İl Sağlık Müdürlükleri altında tek çatıda toplandı. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı tarafından Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü görevine Uzman Dr. Nedim Uzun atandı. Yeni dönemde sağlıkta en iyi hizmeti vermeye çalışacaklarını vurgulayan Uzun, sağlıkta gerçekleştirilen yeni yapılanmanın sürdüğünü bu kapsamda Şırnak’ta da çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Uzun, “Şırnak’ın sağlık hizmetlerinin daha iyi sağlanabilmesi için sahada olacağız. Yapacağımız hizmetleri vatandaşa hissettirmek zorundayız. Vatandaşlara en iyi hizmeti nasıl götüreceğimizin hesaplarını yapacağız. Bu planlama yapıldığı takdirde aşamayacağımız engel kalmayacaktır” diye konuştu.

Nedim Uzun, Trabzon Çaykaralı, Ordu Fen Lisesi ve Hacettepe Tıp Fakültesi mezunu. İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Acil Tıp Uzmanlığını aldı. Tıp fakültesi öğrencilik yıllarından beri çalışkanlığı ve sorunlara çözümleyici yaklaşımları ile bilinen Uzun intörn hekimlerin ve asistan hekimlerin sorunlarının gündeme getirilmesinde büyük rol oynamış bunun yanında bir çok yardımlaşma derneği, sosyal sorumluluk projesi içinde de aktif görev alan bir isim. Uzm. Dr. Nedim Uzun’a yeni görevinde başarılar diliyoruz, sağlık çalışanlarımıza, Şırnak halkına ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.

Bir Cevap Yazın