Son zamanlarda Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) için kurs veren ve dersane faaliyeti gösteren malum bir kurum hakkında tıp öğrencileri ve kursiyerler tarafından sıkça şikayet almaktayız.

Aşağıda da bu şikayetlerden birini kamuoyuna aktarıyoruz;

“Bugün öğrenciyiz diye bizi kandıran dersanelerden herkesin haberinin olmasını istiyoruz. TUS dersaneleri neredeyse tıp fakültesi olan her ilde var ve kayıt alırken bir sürü vaatler sözler veriyorlar. Ancak yazıldıktan sonra biz tıp öğrencilerini yolunacak kaz gibi ve soyulacak bir banka gibi görüp asla verdikleri sözleri tutmuyorlar. Etik bildirgelerinde her şehir bizim için aynıdır ayrımcılığı yoktur, yazan bu kurum, verdiği sözü tutmuyor, her şehrin kendine özel ders anlatan hocası var diye açıklama yapıp, her şehre başka hoca gönderip ayrıca diğer hocalardan da yararlanma imkanı sunmamaktadır. Bir diğer nokta da kayıt olurken yıl içinde 2 tekrar sözü verilmiş olmasına rağmen bu yıl tek tekrar yapılması kararını aldılar. Bulunduğumuz şehirde bu problemleri yaşıyoruz, bu konuda resmen hayal kırıklığına uğradık, uçuk fiyatlarla insanları kayıt edip sonra da kandırılmasına tepkiliyiz.

Halbuki hiçbirimize böyle sözler verilmemişti.  Bu konu ile ilgili yasal şikayette de bulunmaya hazırlanıyoruz ve malum dersane uyduruk gerekçelerle sözleşmelerimizi dahi tarafımıza vermiyor. Tıp öğrencileri olarak bu soyguna boyun eğmektense haksızlığımızın herkese duyurulmasını istiyoruz.”


Öğrencileri kandıran bir nevi dolandıran bu TUS Dersanesi hakkında başlatılan/başlatılacak yasal süreç sonuçlarının tarafımıza iletilmesi halinde kamuoyu ile dava sonucunu da açıkça paylaşacağız.

Öğrenci arkadaşlar her türlü sorunları için [email protected]

5 YORUMLAR

  1. Şikayetçi olduğunuz dershane nin adını belirtmemişsiniz benim kızımda tıp 4. Sınıfta ve bende kızımı merkezi Bursa olan bir dershaneye yazdırdım Balıkesir de sadece bir biro gibi yerde ders çalışmaya gidiyor faka ders görmüyor ilk sene olduğu için böyleymiş önümüzdeki seneden itibaren her hafta sonlarında Bursa’ya gidip ders görüşcekler miş bize verilen bilgi böyle 48 ay 300 tl ödeme yapıcam acaba aynı dershane mi diye şüphe duydum lütfen bahsettiğiniz dershanenin ismini yazar mısınız .

    • Bildiğim kadarıyla Balıkesir de tusworld var son yılların en başarılı dershanesi olduğunu söylüyorlar niye başka bir ile gönderdiniz

  2. O da bişey mi.. Tıp öğrencilerini doktor olacaksınız diye kandıran devlet var…
    Aldığımız eğitim zaten berbat,, Kaç aydır atanamıyoruz üstüne.. Beynimiz eridi bu ülkede. Hep dert keder. Lanet olsun

Bir Cevap Yazın