Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili ”Bundan rahatsız olanlar, sözde Türk Tabipleri Birliği gibi bir kesim, ‘savaşa hayır’ diye kendine göre bir kampanya yürütmek istiyor. Bu terörist sevicilerin, bugüne kadar biz, ‘barışa evet’ dediklerini de pek duymadık” açıklamasının ardından bir açıklama da Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’dan geldi.

Bekir Bozdağ twitter hesabından yaptığı açıklamada Terör Sevici TTB’nin Tabipleri temsil edemeyeceğini vurguladı.

Bozdağ yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

Türk Tabibler Birliği (TTB) ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)yönetimleri, bugüne dek terör örgütlerinin, teröristler,terör saldırıları ve terör örgütü katliamlarına dair en ufak bir eleştiri dahi yapmadığı ama dara ve zora düştükçe onlara destek verdiği açıktır.

İnsan Hakları ve barış kavramları; artık bu yönetimlerin terör seviciliğini örtemez hale gelmiştir. Sahi,TTB ve TMMOB yönetimleri, gerçekte kimleri temsil ediyorlar? Türk tabip, mühendis ve mimarları ve çıkarlarını mı yoksa terör örgütleri ve çıkarlarını mı temsil ediyorlar?

Bu haliyle; Türk Tabipler Birliği yönetimi,Türk tabiplerini;Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği yönetimi, Türk mühendis ve mimarlarını temsil edemez ve adlarında “Türk” ismini kullanamazlar.

Türkiye’de bu kadar milletini, bayrağını, vatanını ve devletini seven tabip, mühendis ve mimar varken,TTB ve TMMOB yönetiminin hala terör sevicilerin elinde olması, tabipler, mühendisler ve mimarlar için utanç verici, Türkiye içinse kabul edilemez bir durumdur.

Türk Tabipler Birliği ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği yönetimleri, ya görevlerini bırakmalıdır ya da adlarındaki ”Türk”ismini çıkarmalıdır veyahut da milletini ve devletini seven tabipler ile mühendis ve mimarlar, terör sevici bu yönetimleri değiştirmelidir.”

Bir Cevap Yazın