30 yıllık hekim, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sayesinde dünya rekoru kırdı.

Edirne’de düzenlenen törenle Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi. Başarı belgesini alan Anadolu Üniversitesi öğrencilerinden Dr. Akın Ergan, 30 yıllık hekimlik kariyerinin yanı sıra dünyada 4 tane dört yıllık ve üstü fakülte bitiren kişi olarak da dünya rekoru kırdığını söyledi.

“Dünyada 4 tane dört yıllık ve üstü fakülte bitiren kişi olarak da dünya rekoru kırdım”
Anadolu Üniversitesi’nin öğrencilerinden Dr. Akın Ergan ise 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Fakültesi’nden mezun olduğunu ve 30 yıllık hekimlik hayatı boyunca Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim Sistemi’nde bulunan eğitim programlarına katıldığını anlatarak, şunları kaydetti:
“2001 yılında üniversite sınavına girerek, iyi bir puan alarak 4 yıllık İşletme’ye girdim. İşletmeyi bitirdikten sonra 2 yıllık Halkla İlişkiler bitirdim. Akabinde İktisat’ı okumak istedim. İktisat’ı da okudum. Fakat okuma artık bende bir alışkanlık haline geldiği için Hukuk’a da olan ilgimden dolayı 2 yıl da Adalet Meslek Yüksek Okulu’nu bitirdim. Onun akabinde de Kamu Yönetimi’ne girerek 4 yıllık Kamu Yönetimi bitirdim. Bu yıl istirahat ettim ama önümüzdeki yıl okumama devam edeceğim. 22 yıllık üniversite hayatımda şu anda bunu 30 yıla tamamlamayı düşünüyorum. Ayrıca dünyada 4 tane dört yıllık ve üstü fakülte bitiren kişi olarak da dünya rekoru kırmış bulunmaktayım. Ve de 2002 yılında olmuş olduğum bypass ameliyatından sonra da 3 fakülte 2 önlisans bitirdiğim için bu da bir ikinci dünya rekoru oldu.”
“2017 yılında ödülümü verdiler”
Dr. Ergan, Guinness’e 2013 yılında müracaat ettiğini hatırlatarak, “O sene o sekmelerin açılmadığını söylediler. Daha sonra Orhan Kural hocamızın ekibine müracaat ettim. Onların yapmış oldukları incelemede 4 tane 4 yıllık fakülte bitirmekle dünya rekoru kırdığımı söylediler ve bana geçtiğimiz Mart ayında ödül töreninde ödülümü verdiler. Bundan sonra yine devam edeceğim. İnşallah turizm ve veterinerliği düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Haber

Bir Cevap Yazın