Yaklaşık bir buçuk senedir ecording ismini verdiğimiz projemiz üzerinde tamamı gönüllülerden oluşan ekibimiz ile çalışmaktayız.

Öncelikli hedefimiz bireysel çevre ve tasarruf bilincini arttırarak dünyamızın daha yaşanılabilir bir yer olmasına katkı sağlamak.

Bu amaçla sosyal medya hesaplarımızdan insanların günlük hayatları içerisinde kolaylıkla uygulayabilecekleri tasarruf önerileri ve çevreci çözümler sunuyoruz. Aynı zamanda testler, anketler, mini bilgiler ve video içerikler sunarak doğaya ve doğal varlıklara ilgi çekme amacındayız.

Buna ek olarak bizi diğerlerinden farklı kılan yeni bir çözüm ve uygulama yöntemimiz var.

Kendi ekibimizin tasarladığı ecoDrone.

Bu özel drone aracılığı ile her bir sosyal medya takipçimiz ve mobil uygulamamızın indirilişi için ülkemizde ağaçlandırılması gereken alanlara havadan tohum topları atışı gerçekleştiriyor ve böylece ağaçlandırma faaliyetlerine destek oluyoruz.

Ayrıca Bunu tamamen ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz.

Böylece hem insanları doğa konusunda bilinçlendiriyor hem de bilinçlenen bireyler sayesinde ülkemizi ve dünyamızı yeşillendiriyoruz.

Bunların yanında çevre bilinci yaratma üzerine henüz geliştiriyor olduğumuz ve aralık ayında yayına alacağımız bir mobil uygulama projemiz var.

Bu proje ile belirli puan sistemlerine göre dizayn edilmiş meydan okumalar ile doğaya fayda sağlayacak bir model geliştiriyoruz.

Dilerseniz www.ecording.org web sitesi üzerinden daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ayrıca ecoDrone ile ilgili www.ecording.org/ecodrone adresinden bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın