Hem Sağlık Müdürlüğü yapıyor Hem de Hasta Bakıyor!

Şırnak İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük, idareciliğin yanı sıra mesai saatleri dışında hasta da muayene ediyor.


Hafta içi idareciliğini yürüten Başıbüyük, mesai saati çıkışında geçtiği Şırnak Devlet Hastanesi Üroloji Polikliniğinde 10 hastaya muayene hizmeti sunuyor.

Şırnak Devlet Hastanesinde doktor başına düşen hasta sayısının yüksek olduğunu işaret eden Başıbüyük, bu sayede meslektaşlarının yükünü hafifletmeye ve hastalara da kaliteli hizmeti sunmaya çabaladığını söyledi.

Başhekim ve yardımcılarının da sadece yöneticilik yapmasına karşı olduğunu işaret eden Başıbüyük, “Kendilerinden mesai içinde veya dışında hasta bakmalarını talep edeceğim. Yoğunluğuma rağmen zaman ayırabiliyorsam başhekim, başhekim yardımcılarımız da zaman ayırabilmeli. Amacım hekimlerin yükünü hafifletmek ve hastaya sağlık hizmetini hızlı şekilde sunmak.” ifadelerini kullandı.

1 YORUM

  1. Doktor beyi azim ve gayretinden dolayi tebrik ederim. Makamına liyakatla oturduğu bu güzel davranışından belli oluyor. Insallah daha güzel mevki ve makamlarda görürüz kendisini.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here