Adıyaman

Adıyaman’daki özel bir hastanede saat 00.00’da 3 kilo 850 gram ağırlığında doğan bebeğe “Zeynep Ömür” adı verildi.

Ankara

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Hastanesinde dünyaya gelen 2020’nin ilk bebeğini ziyaret etti. 34 yaşındaki Hatice Açıkel, normal doğum ile sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi. Hatice ve Erdal Açıkel çiftinin 4’üncü bebekleri saat 00.00’da 2020’ye merhaba dedi. 3 kilo 880 gram ağırlığında ve 52 santimetre boyunda doğan bebeğe Gökhan ismi verildi.

Bartın

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yeni yılda dünyaya gelen 3kilo 110 gram doğan ilk bebeğe “Utku Berk” ismi verildi.

Bursa

Bursa Şehir Hastanesinde yeni yılın ilk bebeğine Recep Arda ismi verildi. 

Diyarbakır

Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Emine Çiçek’in yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya getirdiği 2 kilo 85 gram ağırlığındaki bebeğe “Umut” ismi verildi.

Elazığ

Elazığ’da Ömer Yıldız ile Meryem Yıldız çiftinin üçüncü çocuğu Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde saat 00.03’de normal doğumla 2 kilo 900 gram ağırlığında “Emir Ali” dünyaya geldi.

Isparta

Isparta’da saat 00:00’da dünyaya gelen 3 kilo 330 gramlık “Adnan Yiğit” 2020’nin ilk bebeği oldu.

İstanbul

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentin yeni yılda doğan ilk bebeğini hastanede ziyaret etti. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen Vali Yerlikaya’ya eşi Hatice Nur Yerlikaya, İçişleri Bakanı Yardımcısı Muhterem İnce, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar ve hastane başhekimi eşlik etti. Yerlikaya, Anne Sönmez ve baba Gökhan Ortahisar’ı tebrik ederek, 3 kilo 695 gram dünyaya gelen ve “Barkın” adı verilen erkek bebeğe tam altın taktı.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş’ta, özel bir hastanede gerçekleşen doğumla 2020’nin ilk bebeği 3 kilo 110 gram “Cengiz” oldu. 

Kars

Kars Harakani Devlet Hastanesi’nde 2020’nin ilk bebeği saat 00.01’de dünyaya geldi. Üç kilo doğan erkek bebeğin adı “Uluçay” oldu.

Kayseri

Kayseri Şehir Hastanesi’nde yılın ilk bebeği saat 00.12’de 2 kilo 590 gram ağırlığında doğdu. Babası DHA muhabiri Özer Kaya, kız olan bebeğine Sıla ismini verdi.

Kilis

Kilis’te 2020 yılının ilk bebeği doğdu. Kilis Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisinde Emine-Ali Yılmazer çiftinin ilk çocuğu olarak 3 kilo 800 gram ağırlığında doğan bebeğe “Alihan Kemal” adı verildi.

Kocaeli

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi’nde dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeğine Enes ismi verildi. Hülya ve Ergün Mutlu çiftinin yeni yılın ilk dakikalarında erkek çocuğu oldu. Enes ismi verilen bebek, yeni yılda hastanenin ilk bebeği oldu.

Malatya

Malatya’da 2020 yılının ilk bebeği dünyaya geldi. Malatya Eğitim Araştırma Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde saat 00.07’de 2 kilo 900 gram ağırlığında doğan bebeğe “Azra” adı verildi.

Mardin

Mardin’de 2020 yılının ilk bebekleri dünyaya geldi. Merkez Artuklu ilçesinde özel bir hastanede Fırat ve Hatice Yiğit çiftinin saat 00.00’da dünyaya gelen 2 kilo 900 gram ağırlığındaki bebeklerine “Emirhan”, aynı hastanede Abdülkerim ve Gurbet Öncül çiftinin ise saat 00.02’de 3 kilo 200 gram dünyaya gelen kız çocuklarına “Türkan” ismi verildi.

Mersin

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni yılın ilk bebeğine Cennet Nur ismi verildi. Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine akşam saatlerinde gelen Pınar Dolunay’ın, yeni yılın ilk dakikalarında normal doğumla kız çocuğu oldu. Cennet Nur ismini koydukları 3 kilo 250 gram ağırlığındaki bebek, yeni yılda hastanenin ilk bebeği oldu. 

Nevşehir

Yeni yılın ilk bebeği 00.02’de Nevşehir’de dünyaya gelen Beste bebek oldu. 2020 yılının ilk bebeğine sahip olan İlkay-Soner Karataş çiftinin mutlulukları ise görülmeye değerdi.

Osmaniye

Osmaniye’de yeni yılda dünyaya gelen ilk bebeğe “İkra” ismi verildi. Osmaniye Devlet Hastanesi’nde Nurgül ve Fikret Kıldacı çiftinin saat 00:05’de 3 kilo 800 gram olarak dünyaya gelen bebeğine İkra ismi verildi.

Sakarya

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde yeni yılda dünyaya gelen ilk bebeğe “Ahmet Emin” ismi verildi. 

Samsun

Samsun Sosyal Bilimler Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni yılın ilk bebeği Akın Hüseyin babasına şans getirdi. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine akşam saatlerinde gelen Pınar Türe’nin, yeni yılın ilk dakikalarında normal doğumla erkek çocuğu oldu. “Akın Hüseyin” ismi verilen 3 kilo 150 gram ağırlığındaki bebek, yeni yılda hastanenin ilk bebeği oldu. 

Doğumla tarif edilemez bir mutluluk yaşayan aileye bir müjde de Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’den geldi. Uzun zamandır işsiz olan babaya iş sözü verdi.

Siirt

Siirt’te 2020 yılının ilk bebekleri dünyaya geldi. Siirt Devlet Hastanesi’nde Sevcan ve Süleyman Ünlükaya çiftinin ikinci çocuğu “Gülcesu” saat 00.01’de, Gülbahar ve Hifzullah Demir çiftinin erkek çocuğu da 00.20’de dünyaya gözünü açtı. 

Sivas

Sivas’ta 2020 yılının ilk bebeği dünyaya geldi. Medicana Sivas Hastanesinde Ayşe ve Bekir Öztürk çiftinin ikinci çocuğu saat 00.15’de dünyaya gözünü açtı. 3 kilo 65 gram olarak dünyaya gelen bebeğe Zehra Melek ismi verildi.

Şanlıurfa

Şanlıurfa’da 2020 yılının ilk bebeği Nurşen ve Ömer Kavan çiftinin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen “Azra” oldu. Nurşen Kavan, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde saat 00.00’da 4 kilo ağırlığında bir kız bebek dünyaya getirdi. 

Şırnak

Şırnak Devlet Hastanesi’nde 2020’nin ilk bebeği dünyaya geldi. Şehriban ve Sekvan Algül çiftinin normal doğumla yeni yılın ilk dakikalarında kız çocukları dünyaya geldi. Anne Şehriban Algül, 2 kilo 740 gram doğan kız çocuklarına “Ezmira” ismini verdiklerini söyledi.

Bir Cevap Yazın