Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı bir TV programında uzmanlık alanı olmamasına rağmen “Depresyon” konusunda görüş bildirmiş hatta “Antidepresan katil yapıyor” açıklamasında bulunmuştu. Psikiyatri Uzmanı Prof.Dr. Arif Verimli tepki gösterdi. ’Bu tipleri izleyip ilaç içmeyen hastaların vebali üzerinedir.’ diyen Prof. Dr. Arif Verimli, suç duyurusunda bulunmak gerektiğini belirtti. 

HASTALARIN VEBALİ ÜZERLERİNEDİR

Psikiyatrist Arif Verimli, Karatay’ın sözlerini şöyle eleştirdi: Bu tipleri izleyip, inanıp, ilacını içmeme kararı alan ve hastalık tablosu bozulup, intihar edebilecek olan tüm hastaların vebali üzerlerinedir ve suç duyurusunda bulunmalıyız.

Canan Karatay ile Arif Verimli arasındaki bu gerilim çok konuşulacağa benziyor. Canan Karatay her katıldığı program sonrası özellikle sağlık camiasının büyük tepkilerini alıyor. İç Hastalıkları ve Kardiyoloji alanında ihtisası olmasına rağmen diyetten, depresyona, beslenmeden, kadın doğuma kadar her konuda hiç çekinmeden konuşan Karatay toplumu yanıltıcı açıklama ve ifadeleri nedeniyle daha önce de Danıştay 8. Ceza Dairesi tarafından da onanan 15 gün süreyle meslekten men cezası almıştı.

Bir Cevap Yazın