Kısa bir süre önce yayın hayatına başlayan ve Kanal D’de yayınlanan Hekimoğlu dizisinin 18 Şubat 2020 Salı akşamı yayınlanan 8. bölümündeki bir sahnede doktor ve ilaç mümessili kadının bir otel odasında görüntülenmesi ve sonra yaşanan diyaloglar büyük tepki çekti ve sosyal medyada boykot edildi.

Amerika’da 16 Kasım 2004 ve 21 Mayıs 2012 tarihleri arasında 8 sezon yayınlanan House MD adlı medikal televizyon dizisinin çakması yerli yapım ve Kanal D’de yayınlanan ‘Hekimoğlu’ dizisinin 8. bölümünde, orjinal senaryoda da olmayan bir sahne büyük tepki çekti. İlaç mümessilleri diziyi RTÜK’e şikayet etti ve hukuki olarak da bu işin peşini bırakmayacaklarını açıkladı.

House MD dizisinin 1. sezon 8. bölümüne bakıldığında ise böyle bir senaryonun olmadığı da dikkati çekti.

2015 yılında kurulan Mümessil Dayanışma Derneği kınama metni yayınlayarak üyelerini diziyi RTÜK’e şikayet etmeye davet etti.

Twitter’da #hekimoğluboykot etiketi ise Türkiye gündemine oturdu.

“BÖYLE AŞAĞILANMA GÖRÜLMEDİ”

Bölümün yayınlanmasından sonra bazı sosyal medya kullanıcıları duruma tepki gösterirken “1999 yılından beri tıbbi mümessil olarak çalışıyorum. Sabahın köründen akşamın karanlığına kadar dört teker üstünde karda, buzda km’lerce yol yaparak evladıma helal lokma kazanmak için alnımın teriyle mücadele ediyorum. Bu meslek böylesi aşağılanma görmedi” ifadelerini kullandı. Kullanıcılar Twitter’da açılan #hekimoğluboykot hashtag’i altında tepkilerini dile getirdi.

Bir Cevap Yazın