Maltepe Üniversitesinin ev sahipliğinde, Türk Tıp Öğrencileri Birliği üyesi 69 tıp fakültesinden yüzlerce tıp öğrencisini “İnsani Yardım” teması etrafında bir araya getirecek sempozyum sonrasında tıp öğrencilerinin görüşleri bildiri haline getirilecek. Organizasyon Komitesi Başkanı Orhan Altınışık, yaptığı açıklamada 7 Şubat’ta sona eren sempozyumla ilgili şunları kaydetti:

“Bizler Türk Tıp Öğrencileri Birliği olarak sosyal sorumluluk bilincinin ülkemizdeki hekim adaylarında gelişmesine 64 yıllık tecrübemizle katkı sağlamaya çalışıyoruz. Farkındalık faaliyetleriyle ün yapmış Maltepe Üniversitesi de böyle bir sempozyuma ev sahipliği yaparak bu alandaki hassasiyetini bir kez daha ortaya koymuştur. Ülkemizde şu an 3 milyona yakın mülteci bulunmakta, sağlığın koruyucuları, geleceğin hekimleri olarak bu konudaki çalışmalarımıza süreklilik kazandırmamız gerekiyor. Her alanda kendimizi geliştirmeye ve öğrencilerimize vizyon kazandırmaya çabalıyoruz. Sempozyum süresince birbirinden değerli hocalarımızı ağırlıyoruz ve onlardan öğrendiklerimizle ileriye daha emin adımlar atabileceğiz.”

GELECEĞİN DOKTORLARI “YILIN ENLERİ”Nİ SEÇTİ

Sempozyumda düzenlenen etkinlikte Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği (TürkMSIC), ülke genelindeki tıp fakültesi öğrencileri arasında yapılan oylamayla yılın en iyilerini de ödüllendirdi. Bu kapsamda Aydilge’nin seslendirdiği Kiralık Aşk “Yılın En İyi Dizi Müziği”, Emre Karayel “Yılın En İyi Erkek Oyucusu”, Mabel Matiz’in seslendirdiği “Gel” “Yılın En Sevilen Şarkısı” televizyon programı Güldür Güldür “Yılın En İyi Eğlence Programı”, “Yılın En İyi Sağlık Sitesi” olarak da 2014 yılında olduğu gibi DoktorlarSitesi.NET seçildi.

İstanbul Tıp Fakültesi(İTF) kazandığı 4 ayrı ödülle törene damgasını vurdu. İstanbul Tıp Fakültesi Öğrencisi Yusuf Yeşil, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erbuğ Keskin,  ”Leyla’dan sonra” sosyal sorumluluk projesinin kurucu tıp öğrencileri ve DoktorlarSitesi.NET (Yönetimde yer alan hekimlerden birisi İTF’li) ödül kazanan isimler oldu.

2014 yılında da aynı ödülü kazanan DoktorlarSitesi.NET yönetim ekibi aldıkları bu ödülü, yine tüm sağlık şehitlerine ve yurdun dört bir köşesinde azimle özveri ile büyük fedakarlık ile çalışan tüm sağlık çalışanlarına armağan etti.

Gecede ayrıca DoktorlarSitesi.NET’in düzenlediği Yılın Sağlık Görseli anketinde de en çok oyu alan Dr. Enes Başak Özel Ödül’e layık görüldü.

Ödül Kazanların Tam Listesi


Bir Cevap Yazın