Ramazan Ayı Sigarayı bırakmak için bir Fırsat

Düzce Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cemil Işık Sönmez, "Sigaradan kurtulmak isteyenler ramazan ayının başlangıcında bırakma kararı almalılar. Sigarayı bırakmak bir süreç, bu anlamda ramazan ayını pozitif motivasyona çevirip bu süreci başlangıcından itibaren değerlendirmek gerekir." dedi. Klinikte tedavi olan ve 2 yıl önce sigarayı bırakan Meltem Dağdeviren (ortada), sigara içenlerin ramazan ayını değerlendirmesi gerektiğini vurgulayarak, "Sigarayı bırakanların yeni bir sayfa açacaklarına inanıyorum. Ben de ramazan ayından önce başvurdum, ramazana sigarasız girdim. Gayet mutluydum. O illetten kurtuldum, Çocuklarım da eşim de mutlu, birlikte daha güzel vakit geçiriyoruz. Ramazanı güzel geçirmek istiyorsanız bir an önce o illetten kurtulun. En büyük etken ramazan." diye konuştu. ( Ömer Ürer - Anadolu Ajansı )

Düzce Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cemil Işık Sönmez, “Sigaradan kurtulmak isteyenler ramazan ayının başlangıcında bırakma kararı almalılar.

Sigarayı bırakmak bir süreç, bu anlamda ramazan ayını pozitif motivasyona çevirip bu süreci başlangıcından itibaren değerlendirmek gerekir.” dedi. Klinikte tedavi olan ve 2 yıl önce sigarayı bırakan Meltem Dağdeviren (ortada), sigara içenlerin ramazan ayını değerlendirmesi gerektiğini vurgulayarak, “Sigarayı bırakanların yeni bir sayfa açacaklarına inanıyorum. Ben de ramazan ayından önce başvurdum, ramazana sigarasız girdim. Gayet mutluydum. O illetten kurtuldum, Çocuklarım da eşim de mutlu, birlikte daha güzel vakit geçiriyoruz. Ramazanı güzel geçirmek istiyorsanız bir an önce o illetten kurtulun. En büyük etken ramazan.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here